Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elér később beadni a gyes...

Elér később beadni a gyes lemondásáról a nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
április 11-ig voltam gyeden,most mennék vissza dolgozni,elvileg május 1-től már szabin vagyok,de párom szerint még ne adjam be a gyes szüneteltetéséről a nyilatkozatot,mivel,majd utólag is vissza lehet mondani,lehet ebből problémám később,és tudnátok segíteni a szabim kiszámolásában,mivel a cég könyvelője húzza az időt,mivel szeretnénk még a szabi ideje alatt elutazni 2 hétre szeretném tudni meddig vagyok szabin.28 éves vagyok 1 gyerekem van,aki 2011 április 11-én született, 2010-ben 17 nap szabadságom maradt bent. Sajnos nem tudom a 2011-es új törvénybe,amit a szabikról hoztak beleesem-e
2013. máj. 29. 14:18
 1/4 A kérdező kommentje:
még annyit hozzá tennék,hogy a gyes nyilatkozatot nyomban beküldeném,mihelyt a szabimat kifizetnék,de ha most visszamondom a gyest,akkor nehezen jönnénk ki a pénzünkből és sajnos a cégemnél még szó sem esett a szabi kifizetéséről.Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 29. 14:23
 2/4 anonim ***** válasza:

GYEST utólag nem lehet visszamondani. Én mostanság mondtam vissza, és legkésőbb a postázás napjával lehet lemondani.

Sajnos a szabival kapcsolatban nem tudok pontos infót mondani, ne haragudj.

2013. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki 2011.aug 31-én tgyáson volt annak jár már csak a gyed első félévére szabi, aki Gyeden volt, annak 1 évre, ez lett a választóvonal. ha te árp. 11-én voltál a tgyás 168 nap még tgyáson voltál, tehát csak fél évre járó szabi illet meg. nekem így mondták a munkahelyen remélem jól mondtam.
2013. jún. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi előző vagyok, 2011. júl 31. számít, nem aug 31. aug 1-től van a határvonal
2013. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!