Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van átfutási ideje a GYED...

Van átfutási ideje a GYED lemondásának, és ha igen mennyi?

Figyelt kérdés
Kisfiam még két éves kora előtt vissza megyek dolgozni (de nincs munkahelyem, tehát a MÁK-tól kapom a GYED-et), és arra a pár hónapra apa lenne itthon GYED-en. A minap egy állásinterjún megkérdezték, hogy mikor tudnék kezdeni, és hirtelen nem is tudtam rá válaszolni. Mennyivel előtte kell lemondani és a páromnak igényelni a GYED-et? Van erre valami szabály? Vagy mondthatom, hogy akármikor, mert egyik nap lemondom, a párom beadja a papírokat a munkahelyén, és már másnap mehetek dolgozni, ő meg maradhat itthon? Mit válaszolja legközlebb erre a kérdésre (mikor tudnék kezdeni)?
2013. máj. 24. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyedet azonnal le tudod mondani. A lemondó nyilatkozatban be leírod, hogy X naptól es onnantól nem küldik a pénzt. Apuka meg igényelheti másnaptól - ha megfelel a feltételeknek, ugye - aztán a 30 nap elbírálása idő utan kiderül, hogy megkapja e.
2013. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor még 30 napig be kell mennie dolgozni (amíg elbírálják),én viszont lemondtam és én is megyek dolgozni? Ha mindennek megfelel, akkor mit bírálnak el? El is utasíthatják? Azt hittem, azt kötelező megadni.
2013. máj. 24. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez van. Mondjuk azt el tudom kepzelni, hogy beadod a lemondast teszem azt holnap, hogy te lemondod a gyedet julius 1-el, apuka meg beadja a kerelmet holnap, hogy julius 1-tol igenybevenne. Hivd fel a MAKot es kerdezd meg.
2013. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!