Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Amennyiben a nagyszülő igényli...

Amennyiben a nagyszülő igényli a gyest, úgy a főnyomtatványt is ki kell töltenem a saját nevemre?

Figyelt kérdés

Tehát van két nyomtatvány

I. kérelem gyermegondozási segély megállapítására (itt én, mint anyuka vagyok a kérelmező?)


II. Nyilatkozat nagyszülői gyes megállapításához (itt értem, hogy nagyszülő adatait kell megadni)


Jól gondolom?



2013. máj. 22. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemrég adtam be a kérelmet. Mindenhol a nagyszülő a kérelmező, az Ő adatait kell beírni.
2013. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A főnyomtatványon is a nagyszülő adatait kell megadni és a kérelmező házastársa helyre be kell írni a nagypapát (vagy nagymamát). Én is ma adtam le:)
2013. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es

Neked mit mondtak, mennyi idő az ügyintézés?

Mész vissza dolgozni?

2013. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, megyek vissza dolgozni, csak teljes munkaidőben, most jár le május 30-án a gyedem. Az ügyintézés még egy jó hónap mindig, az mondták, az első utalás júliusban lesz nekem, ugye az a júniusi gyes lesz, ezt is utólag fizetik.

De semmi pontosat nem tudott mondani a nő.

Ja és mivel nyugdíjas nagyszülő kéri, így nem vonnak belőle nyugdíjjárulékot, tehát a teljes összeget, vagyis 28.500-at utalnak!

2013. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszi!!!

Én május elején adtam be, szintén öregségi nyugdíjas nagymamára, és azzal biztattak, talán már júniusban érkezik az első gyes.

2013. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem tudtam, hogy így kell. De jó, hogy megkérdeztem :)
2013. máj. 22. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!