Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kapok a második babára mi...

Mit kapok a második babára mi az ami járni fog?

Figyelt kérdés

Van egy 20 hós fiam,gyest kapok illetve dolgozom melette!A fizúm bruttó 86.000.-

Szeretnénk még egy babát.Kérdésem az hogyha még azelött megszületik hogy a fiam 3 éves legyen azaz lejárjon a gyes akkor miképp kapok vagy mit??Illetve ha esetleg nincs meg az egy évem biztosítva mert itt nem olyan régen vagyok akkor???


2013. máj. 17. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs a szülést közvetlenül megelőző két évben 365 nap biztosítotti időd, akkor csak gyest és csp-t kapsz. Ha ezen a helyen vagy már legalább 3 hónapja, és még nem vagy terhes, akkor mire megszületik, biztosan meglesz a 365 nap. AKkor is, ha táppénzre mégy. Az ellátások alapja a béred lesz, feltehetően a 86 ezer.
2013. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Úgy hogy még nem vagy terhes, nehéz bármit is mondani. Lényeg, hogy meglegyen a 365 biztosított nap, ha nem lesz meg, akkor csak gyes.

De ha a gyerek 2 éves koráig szeretnél majd gyedet kapni, akkor 562 biztosított nap kell. Ha lesz 180 bérezett napod, akkor a napi bruttó átlagbér lesz a tgyás és gyed alapja.

2013. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, lemaradt, hogy ha nem lesz 180 bérezett napod, akkor is a béred lesz az alapja, mert kevesebb mint a minimálbér :)
2013. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy kérdezgetek de tényleg nem vagyok ezekbe tuti:)

Szóval ha úgy is alakul hogy csak gyes jár akkor csak 1 gyest kapok akkor is ha még a fiam nem töltötte a 3-at???

2013. máj. 17. 13:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, 1 gyes jár akkor is. Ilyenkor vagy lemondod a fiad után és megigényled a 2. gyerkőc után. Vagy megvárod, hogy a fiad betöltse a hármat és utána igényled meg a 2. gyerek után, de csak egyszer kapsz 25 ezret. Családi pótlék gyerekenként 13.300 vagyis két gyerekre 26.600 Ft, illetve 20 ezer forint családi adókedvezmény, ha a párod fizujából vonnak ennyi adót.
2013. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem,nagyon kösssziike.

Még annyit hagyj kérdezzek hogy most jelenleg március közepétől dolgozok mondjuk olyan júliús környékén összejönne a baba(persze pontosan nem lehet megmondani) csak kb. és akkor kb áprilisban születik azaz meglesz az egy év munka,akkor jár a gyed??(bruttó havi 86.000 a fizum)!!!

2013. máj. 17. 14:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Persze, tgyás is járna és a tgyás lejárta után úgy 1 évig kapnál gyedet.

Ha 86 ezerrel számolok, akkor a tgyás olyan 50 ezer lenne, a gyed pedig 44 ezer körül lenne, persze ez csak egy durva becslés, mert ha esetleg tudnak napi bruttó átlagbért számolni, akkor beleszámít a túlóra, pótlék, prémium is. Meg ha szülésig emelik a bruttód, akkor több pénzre számíthatsz.

2013. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy kösszii az infókat!!Még egy dolog nem tiszta mégpedig hogy a TGYÁS ás a Gyed együtt jár 1 évig???aztán pedig 1 évig csak a gyed???
2013. máj. 17. 14:26
 9/15 A kérdező kommentje:

Meg én úgy számoltam hogy 86.000 a fizúm annak a 70% olyan 60.000 körül van nem 44.....

De tényleg nem értek hozzá:)

2013. máj. 17. 14:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, 60 ezer, de az bruttóban. A tgyásból levonnak még 16% adót, a gyedből pedig a 16%adót és a 10% nyugdíjjárulékot. A tgyás 168 napig jár, az olyan 5 és fél hónap, utána pedig még 1 évet a gyes, vagyis a gyerek kb 16 hónapos koráig fog járni a gyed, ha 365 biztosított napod van.

Igazából úgy van, hogy ha pl. 400 biztosított nap jön össze, akkor a tgyás lejárta után 400 napig jár a gyed. De ha 562 napnál több van, akkor max. a gyerek 2 éves koráig jár a gyed.

2013. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!