Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha tényleg csökkentik a...

Ha tényleg csökkentik a gyest, mi lesz?

Figyelt kérdés

Most hallottam a hírekben, hogy csökkenteni akarják a gyest.


Most komolyan, mi lesz azokkal a gyerekekkel akiknek a drága anyukájuk a segélyre szült a támogatásért?

Mi van ezen az oldalon is minden hónap végén, elsején, minden 2. kérdés az, hogy mikor jön már...mert nincs mit ennünk?


de persze sok tisztességes nő is van aki önhibáján kívül nem jogosult gyedre. belegondolni is szörnyű hány gyerek fog éhezni.



2013. ápr. 4. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Több embernekkell munkát keresnie. Most kkomolyan, mi lenne???
2013. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Én nem hinném, hogy csökkenteni fogják. Sokan anyuka van gyesen. Így sok szavazót vesztenének el.
2013. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Előző voltam, még azt is megkockáztatom, hogy jövőre emelnek rajta egy minimálisat, mivel választás lesz. Így szokták csinálni :)
2013. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

első, munka? hát ez jó elgondolás :)

de mondjuk egy 2 hónapost be se vesznek a bölcsibe...


vagy aki a segélyért szül, gondolod elmegy dolgozni? ne nevettess :)

bocsánat a személyeskedésért, de itt van az oldalon az a kismama aki elég gyakran tesz fel provokatív kérdéseket. most várja a 3. babát, ők kiszámolták, hogy a 3.ra kapott pénzből már ki fognak jönni, most meg havi 2 hetet éheznek... gondolod ő majd elmegy dolgozni? miközben 21 évesen 3 gyereket szült, hogy ne kelljen?

2013. ápr. 4. 21:46
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Meg is van a véleményem a olyanokról, aik inább szülnek, mint hgy dolgozni menjenek. Amúgy meg. Ez sem fogja visszafogni őket. Elmennek, igényelnek még 3 féle segélyt- van ezerféle, és ugyanott vannak. Szegény gyerekeket meg mondjuk sajnálom, de tenni nem tudok ellene.
2013. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

semmi nem lesz


nem a gyesre kell támaszkodni, ha valaki gyereket vállal.

nekem most járt le a gyedem, de egyetlen percig nem jutott eszembe, hogy ne menjek vissza dolgozni.

könyöradomány,semmire nem elég...

2013. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy részük elmegy majd dolgozni.

Másik részüket nem érdekli, mert apuka jól keres.

Harmadik részüket sem érdekli, mert nekik meg büdös a munka és inkább a gyerektől vonnak meg dolgokat.


Hozzátenném, hogy szerintem sem fogják csökkenteni. És nem mellesleg gyedet kapok, de ott tartunk, hogy már abból sem lehet tisztességesen gyereket nevelni, ha apukának csak egy átlagosan fizető állása van!

2013. ápr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zabmester ***** válasza:

Én ezt a hírt nem hallottam, de elég elképzelhetetlennek tartom. Már csak azért is, mert a gyes a mindenkori nyugdíjminimumtól függ. Akkor azt is csökkenteni kéne. De ha azt csökkentik, akkor még egy csomó más támogatás alapja is csökkenne. A nyugdíjat meg ebben az országban nem divat csökkenteni, hiszen a nyugdíjasok hatalmas szavazóerőt képviselnek.


Azt meg végképp nem hinném, hogy egy ilyen lépéstől azt várnák, hogy többen menjenek dolgozni. Több okból sem:

1. Aki gyed után ment gyes-re, de a gyes-ből már nem tudtak megélni, az eddig is visszament dolgozni.

2. Aki gyed után ment gyes-re, és otthon is maradt a harmadik évben, annak valószínűleg az sem okozna kezelhetetlen problémát, ha valamennyivel kevesebb lenne a gyes, mert nem számít meghatározó bevételi forrásnak, tehát így sem menne vissza dolgozni a harmadik évben. (Mielőtt valaki beleköt: biztos lenne, aki igen, de általánosságban ez nem lenne számottevő.)

3. Aki csak gyes-re volt jogosult, annak nem véletlenül nem volt (bejelentett) munkahelye korábban sem. Vagy nem akart dolgozni, vagy nem is volt rá szüksége, hogy dolgozzon, vagy nem talált munkát. Most mitől találna? Pláne úgy, hogy már (kicsi) gyereke is van, ami nem egy jó pont, és az elhelyezése is elég nehéz, így is sok gyereknek nem jut hely a bölcsikben.


Egy ilyen döntés semmit nem oldana meg. Aki eddig is jól élt, annak nem lenne túl nagy kiesés, ha csökkenne a gyes, ahol viszont fontos volt ez az amúgy sem nagy összeg, ott igen nagy problémákat okozna a hiánya, de ezzel csak a gyerek és a család helyzete lenne még rosszabb.

2013. ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csak annak nincs gyede, aki nem ment dolgozni!!! Én kozmetikus vagyok, (alap a szakmában, hogy nem vagy bejelentve vagy ha be vagy, akkor te fizeted magad után, esetleg vállalkozó vagy), magam után fizettem a járulékokat, nyilván nem voltam bejelentve 8 órára, mert fizettem volna vagy 40ezret havonta! Lehet mérgelődni meg fújjolni, a fodrász és kozmetikus szakma soha nem arról szólt, hogy fix fizetésed van, csak arról, hogy mindenben a magad ura vagy, minden t te fizet magad után. Így a hivatalos bérem a béka segge alatt volt, (amúgy soha nem kaptam hivatalosan fizut), alapból a gyessel jártam volna jobban.

Erre ikreim születtek, ami miatt pláne a gyest igényeltem, hiszen abból duplát adnak, gyedből meg nem. Annak az ikresnek érdemes csak a gyedet választania, akinek minimum 60ezer lenne.

2013. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zabmester minden szavával egyetértek. Kedves kérdező, megtennéd hogy beraksz egy linket, hogy kicsit mi is utána tudjunk ennek nézni?
2013. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!