Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyedhez tgyáshoz van jogosul...

A gyedhez tgyáshoz van jogosultságom?

Figyelt kérdés
Ha elméletileg akkor jár ha az elmúlt két évben 365nap munkaviszonyom volt! Tavaly június közepégi dolgotam onnan táppénzen vagyok (március elején fogok szülni)veszélyeztetett terhesként akkor már meg van a 365napom vagy ez nem számit bele? Az előző év kell?

2013. febr. 16. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A táppénz is beleszámít a biztosításba ( a 365 napba) - ez alapján jogosult vagy mindkét ellátásra.


Viszont nem lesz 180 bérezett napod ( sem a szülést megelőző évben, sem a szülést megelőző időszakban), így az ellátás összege TGYÁS esetében max a minimálbér kétszeresének a 70%a ( ha a béred ennél kisebb, akkor annak a 70%-a az összege).


GYED esetében gyakorlatilag ugyanez a helyzet.

2013. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az előtte lévő évben is ennél a cégnél illetve egy másiknál dolgoztam közte voltam munkanélkülin! a munkanélküli is beleszámit?
2013. febr. 16. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Amíg álláskeresési támogatásban részesülsz, az az időszak beleszámít a biztosításban töltött napokba ( 365 napba) de a bérezett napokba nem( 180 nap).
2013. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!