Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Olyan esetban mivan, ha ma...

Olyan esetban mivan, ha ma hivott a munkáltatom, h tavalyi egész éven, magasabb összeget utaltak gyedet mint ami jár? Maximumot kaptam és nem az járt volna. Most akkor mivan?

Figyelt kérdés
bocsi,ha rossz helyre irtam a kérdést.a lényeg jelenleg januártol már gyesen vagyok,és ma hivtak ezzel,h tvaly rossz összeget utaltak minden honapba,és h fizessem vissza.hát ezen nagyon meglepödtem,és még én fizessek,hát kérdeztem miböl,gyesböl?és ez ráadásul nem is az én hibám,hanem a bérszámfejtöké.kb 60 ezret kéne visszafizetnem,de hát ez jelenleg lehetetlen.most mit tegyek?kötelezhetnek rá?mivan ha nem fizetem vissza,hisz nem az én hibám?

2012. ápr. 26. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudod visszafizetni és kész. Nem vonathatják le tőled, te jóhiszeműen jártál el, te nem vetted észre, hogy több pénzt kaptál, és már elköltötted. BÁRMIT MONDANAK NEKED, NE HIDD EL, HOGY FELELŐSSÉGRE TUDNAK VONNI ÉRTE!!! A legkomolyabban mondom! Csak bírósági végzéssel tudnák ezt elérni!

Kis sztori hasonló esetről: munkáltatói jogköröm volt egy multi egyik leányválllalatánál, és egy másik leányvállalatnál történt, hogy a munkaügyis rögzítette egy dolgozónak a 30 ezer forintos utazási hozzájárulást (bérletpénz), és mivel lassan regisztrálta a rendszer, nem vette észre, hogy pár számot kétszer ütött be. Végeredményben HÁROMMILLIÓ (!!!) forintot utaltak a munkavállalónak! (A bérszámfejtés máshol megy, rengeteg a dolgozó, nyilván az ottani munkáltató meg figyelmetlen volt.) Szóltak a nőnek, hogy mi történt, és legyen kedves visszaadni a pénzt a cégnek. Mire ő: elköltötte! Levette a számláról és kész. És nem tudtak vele csinálni SEMMIT!

A te esetedben pedig nyilván még sokkal hihetőbb, hogy elköltötted a plusz pénzt és tényleg nem vetted észre, hogy nem annyi jár!

Nagyon valószínű, hogy teljesen logikusan és hihetően el fogják neked magyarázni, hogy mennyire nincs más választásod, mint visszafizetni a pénzt, de hidd el, hogy NEM TUDNAK SEMMIT TENNI!

2012. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az OEP-el egyeztess, ne a munkáltatóval.
2012. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Beszélj még egyszer a munkáltatóddal és z oep-pel, ha továbbra is az az álláspontjuk hogy vissza kell fizetned akkor kérd meg részletre.
2012. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha az oep azt mondja, akkor tuti vissza kell fizetni. Én jártam már hasonló cipőben.Tökmindegy h nem a te hibád volt.Azt senkit nem érdekel.Én anno az apehnek irtam hasonló levelet, le sem sz*ták és vissza kellett fizetnem. Részlet valszeg mindig szóba jöhet.
2012. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én is így jártam, kb 20 ezerrel többet kaptam, volt egy tb ellenőrzés, úgy derült ki. De csak 2 hónapot tudtak visszakövetelni, a többit a cégnek kell benyelnie. Bár nem tudom volt-e még vmi sumákság, mert utána is annyi gyedet kaptam, mint addig. Mikor kérdeztem, hogy miért, és hogy nem fogják megint visszafizettetni, az volt a válasz kb, hogy ez hosszú.

Egyébként én úgy jártam, hogy kiderült, a tgyást is rosszul fizették, csak ott kevesebbet. Szóval mikor azt kifizették, majdnem elég volt a gyedkompenzációra.

De a lényeg, hogy tudtommal 2 hónapra visszamenőleg kérhetnek vissza.

2012. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, akármennyire is pontoztok le, ha a cég utalta a gyed-et, akkor övéké a felelősség! Az OEP annyit fizet vissza a cégnek, amennyi járt volna valójában, a különbözetet pedig a munkáltatónak kell benyelnie. Nyilván más lenne a helyzet, ha az OEP utalt volna, de itt nem ők, hanem a munkaadó hibázott, és a plusz pénz az ő számlájukról ment, nem az OEP-éről!!!
2012. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek igaza van, 60 napra visszamenőleg kérhetik vissza. És mit csinálnak, ha azt sem tudod visszaadni? Amit már korábban leírtam. Első voltam megint.
2012. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!