Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miként működik a TGYÁS, GYED,...

Miként működik a TGYÁS, GYED, GYES?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, akkor 1év folyamatos munkaviszony után jár a gyed. A gyes mindenkinek. Én jelenleg nem dolgozom, októberben végeztem az iskolával és azóta regisztrált munka nélküli vagyok. Így, hogyha az elkövetkezendö idöben gyermekem születne, kapnék valamiféle támogatást? A válaszokat köszönöm! 21L

2012. ápr. 25. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
igen,GYEST ÉS CSALÁDIT!
2012. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Más semmi? Nem lehet semmit igényelni Önkormányzatnál, MÁK-nál vagy valahol?
2012. ápr. 25. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
amennyiben 4 alkalommal részt veszel terhesgondozáson, akkor kapsz egyszeri anyasági támogatást még szülés után, ez 64e Ft. Egyéb nem jár. Nem az államnak kell eltartania a gyereket, ezért van az, hogy dolgozni kell előtte, hogy több juttatásban részesülj. A csp és a gyes együtt 52e Ft, az édeskevés sajnos.
2012. ápr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

első vagyok!

ne várjad légyszíves a nagyobb pénzt a kis markodba ami egyszer nem lett koszos a munkától. Ennyi jár neked ez van!

Más évekig minimálbéren dolgozik és 13ezer Fttal kap többet,te meg egyszer nem dolgoztál gondolj bele....

2012. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
A gyereket a szüleinek kell eltartani,nem az államnak. Az állam csak segít,hogy amíg az anya nem tud dolgozni addig is kapjon valamennyi pénzt. te eddig nem dolgoztál semmit, nem fizettélse adót se járulékokat,mire föl járna neked több?
2012. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt kérdem én is,kicsit butácska egy lány lehet...21éves,többet nagyon ne várjunk.

De most gondolom kapott egy szívrohamot,mert úgy állította be,hogy mi lenne HA.... tuti terhes!

2012. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is 21 éves vagyok, és most derült ki, hogy babát várok.

Nincsenek anyagi gondjaink a párommal, ezért én még nem dolgoztam, szintén egy iskolát végzek most.

És én is kiváncsi vagyok erre, hogy ez hogy megy, miután szült az ember. Én meglepődtem ezen az összegen, mert azt hittem jóval kevesebb :))) Szerintem ez ahhoz képest, hogy semmit nem dolgoztál Kedves Kérdező, meg persze én sem, nem rossz havonta :)

Én nem kioktatni szeretnélek, meg semmi bántót nem szeretnék mondani. De egy kisbaba olyan sokba kerül. Ha nekem a párom nem keresne jól, eszünkbe sem jutott volna gyereket vállalni. Csak akkor szabad, ha dolgoztál, és kapsz azután pénzt, vagy pedig ha a párod egyedül el tud tartani. Jól meg kell gondolni a mai világban sajnos. Kívánom, hogy rendben menjen minden Nálatok! :)

Sok szerencsét Nektek!!!

2012. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!