Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek egy debreceni...

Szerintetek egy debreceni saját ingatlannal és autóval rendelkező férfi mennyit kéne keressen?

Figyelt kérdés
Ahhoz hogy nyugodt szívvel bevállaljon egy gyereket. Nyilván nem egyik napról a másikra élni, de nem is aranyhintót babakocsinak

okt. 1. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

De egyedül akar gyereket?


Mert a gyerekvállalás két ember dolga, anyuka is dolgozik, keres pénzt, bár nyilván ő ideiglenean gyeden lesz és lehet kesőbb ideiglenesen munkanélküli is a gyerek miatt, de alapvetően kettőtök hosszútavú vagyonát, keresetét, megtakarítását kell alapul venni.


Amugy én debreceniként, a debreceni fizetésekből kiindulva azt mondom, legyen mondjuk 330-350 ezer, az atlagember itt ugysem keres meg ennél többet. A feleség is hazavisz 250-et, meg csp+adókedvezmény, az már bő 600 ezer, azért saját ingatlan mellett ebből meg lehet elni odafigyeléssel és haladnu lassacskán.

okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Ez annyira egyéni. Mi nem debreceniek vagyunk, de saját autó és ingatlannal. A férjem közel egy milliót kap nettóban. Ez elegendő, lehet belőle félretenni, kisebb befektetéseket eszközölni is, úgy hogy közben nem nélkülözünk a gyes idején sem. Nekünk fontos, hogy legyen bőven tartalék. Ha neked ez nem annyira, akkor szerintem a feléből is meg lehet oldani, valamivel alacsonyabb életszínvonalat biztosítva. Őszintén szólva én csak fele annyit keresek mint ő, és nem nagyon hiszem, hogy ha egyedül kéne eltartanom magunkat, akkor olyan fényesen megélnénk. A szükséges dolgokat valószínűleg fedezné a fizetésem, de nem hiszem hogy lenne évi 1-2 nyaralás, és félretett pénz. De ha nem csak a te bevételed van, akkor szerintem ennyi is elég. Vagy akar kevesebb, az már csak azon múlik, hogy a nő mennyit tud betenni a közösbe.
okt. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Ez erősen egyén függő, illetve családi igény függő, de szerintem egy gyerek mellett mondjuk olyan havi nettó 6-700 ezer forint össz bevétellel már kényelmesen el lehet lenni. Hogy ebbe ki milyen arányban tesz, az részletkérdés.
okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, később is lehet több pénzt keresni gyerek mellett is ha nem elég.
tegnapelőtt 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!