Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Annak valahol utána lehet...

Annak valahol utána lehet nézni ügyfélkapun, hogy az évben hány napot voltam betegszabadságon, és táppénzen?

Figyelt kérdés

szept. 8. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A bérpapírjaidat minden hónapban meg kell kapnod a munkáltatótól és azon rajta van.
szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Alá kellett írni, és visszaadni.

Nem kaptunk példányt belőle.

Nem dolgozom már ott, és nem emlékszem, ezért kérdezem.

szept. 8. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Kaptál leszámoló papírt akkor. Azon a betegszabik száma rajta kell, hogy legyen
szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem kérhetik vissza.
szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A tb kis könyvet megkaptad, abban szerepel. Ha nincs meg, akkor a gyerekorvos is meg tudja mondani.
szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, #3, valóban megtaláltam azt a papírt.

12 nap betegszabi és 8 nap GYÁP volt.


Ez akkor azt jelenti, ha jövő hónaptól elmegyek terhességi táppénzre, abból még a fennmaradó 3 napot betegszabadságként számolják el, vagy rögtön táppénzként indul?

szept. 8. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha 9es kóddal, mint veszélyeztetett terhes mész tp-re, akkor ott nincs betegszabi, hanem egyből tp.

Ha a háziorvos ír ki 8assal, akkor mehetsz bsz-ra.

szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
3, nem kell rajta lennie az új Mt óta, mert azóta munkáltatónként jár a 15 nap betegszabadság.
szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

8!


"A munkáltató a munkavállalónak – betegsége miatti – keresőképtelensége esetén naptári évenként 15 munkanap betegszabadságot ad ki.


Év közben kezdődő munkaviszony esetén a munkavállaló a betegszabadság arányos részére jogosult."


Forrás: államkincstár oldala.


Szívesen. Egy bérszámfejtő.

3#

szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

9, akkor add vissza a bizonyítványod.

Év közben arányosítod a 15 napot, de én nem erről írtam, hanem arról, hogy munkáltatónként 15 nap. Ha igénybe vett már hét napot, úgy jön hozzád, te akkor is a 15 napot arányosítod...

Ezért nem kell 10 éve feltüntetni, mennyit vett már igénybe.


Üdv, egy hozzáértő bérszámfejtő.

szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!