Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bruttó 500000ft fizetéssel...

Bruttó 500000ft fizetéssel mennyi 9es kódú táppénzre lehet számítani?

Figyelt kérdés
2021ben született az első gyermekem,azóta itthon vagyok vele. 2 hét szabit vettem ki mielőtt kiírt a doki táppénzre
jún. 28. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,itt nézetem én is.

Eddig 2 hét papírja van leadva,de nem ennyit kaptam,mint amit itt számolok.

jún. 28. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Én is kevesebbet kapok mint amennyit ez a kalkulátor kiszámolt
jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kalkulátor sz@rt se ér. Sosem az aktuális bérből kell számolni az ellátasokat.


A jogosultság kezdőnapját megelőző 3. hónap utolsó napjától visszamenőleg kell 180 naptári napi jövedelem átlagát venni.

Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy ha valaki májustól van táppénzen, akkor kb. A tavaly augusztustól idén februárig megkeresett jövedelmének átlaga lesz a táppénz alapja. Ennek az összegnek az 50, vagy a 60%-a lesz maga a táppénz. Lehet, hogy most 500 a béred, de ha tavalyi évben csak 400 volt, vagy esetleg voltál betegszabadságon, akkor azok le tudják húzni az átlagot.


Én egyébként bruttó 480.000 Ft-os bérre kaptam kb nettó 280.000 Ft táppénzt.

jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9 hónappal ezelőtt is ennyi volt a bruttód?
jún. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Ezt ingyen senki sem fogja neked számolgatni. A kalkulátorok meg szrt nem érnek. Fizetős tanácsadás keretén belül megy a dolog.
jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha még valaki olvassa,a pótlékok is beleszamitanak vagy csak az alapbérből számítják a 9-es kódú táppénzt?
tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 a pótlékok is számítanak, illetve minden olyan kifizetés, amiből levonták a tb járulékot. (Pl. Jutalom, bónusz, túlóra pénz, stb...)
tegnap 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!