Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg a 1,5 évesemmel...

Jelenleg a 1,5 évesemmel vagyok itthon. Jövő decemberben vissza kell menjek dolgozni. Igazából szeretnénk még 1 babát.Ha hamarabb jönne mint hogy visszatérés dolgozni? De akkor milyen anyagiakra számíthatok?

Figyelt kérdés
jún. 27. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Másfél éves a kisfiam,októberre vagyok kiírva és jelenleg táppénzen vagyok emellett kapom a gyedet.Októbertől pedig cseden és gyeden leszek.Ha az első kisfiam betöltötte a kettőt akkor cseden és gyesen leszek
jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez anyagiakban kb mit jelent? 7 évig folyamatosan dolgoztam. A meghatározott legmagasabbat kapom most.190.000
jún. 27. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Amikor megszüntettem a fizetés nélkülit megemelték a béremet és most a 2.babával több táppénzt kapok,így ugye a csed és a gyed is több lesz majd
jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész vissza dolgozni/táppénzre, akkor kedvezmény szabály alapján ugyanarra az összegre leszel jogosult, amire a nagyobbal.

Ha visszamész, akkor nekem az az infóm, hogy a béremelés CSED-nél akkor számít, ha a bér a minimálbér kétszerese alatt marad. Ha felette lenne, akkor el kell telni viszonylag sok időnek aktívan dolgozva/szabin, hogy növelje a csed-et.

jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3: Arra ne fogadj hogy több CSED/GYED lesz. Nem dolgoztál 120 napot.
jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,mivel nincs 120 napom amiről átlagot tudnak nézni ezért a szerződés szerint kapok.Ami több mint az első gyereknél volt.
jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“Egyébként, elég 1 napot szabin lenni az új bérrel, ha az a minimálbér kétszerese alatt van, így a jogosultság kezdődnapján érvényes szerződés szerinti bért veszik alapul.

Ha a bér a minimálbér kétszerese felett van, akkor ahhoz, hogy a CSED ne legyen maximalizálva, legalább 120 bérezett napnak kell meglennie az új bérrel.“


De ezt még itt hagyom azért neked.

jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!