Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED munkaviszonynak számít...

A GYED munkaviszonynak számít ebben az esetben? Diploma után részmunkaidő is kiválthatja a kötelező éveket?

Figyelt kérdés

A jogszabály szerint az államilag finanszírozott főiskolai képzés után a képzési idővel megegyező ideig kötelező az országban 20 éven belül munkaviszonyt folytatni.


Na most nálam úgy alakult, hogy miután megszereztem az oklevelet, külföldre költöztem, 10 évet dolgoztam kint, majd hazaköltözés után terhes lettem, és a külföldi munkaviszony után kaptam itthon csendet, gyedet.

Ilyenkor ez a gyed már kivált 2 évet?

És ha a gyerek oviba megy, vállalhatok részmunkaidős állást, vagy csak teljes időset? Az is megfelel a kötelezően előírt jogviszonyhoz?

Szeretném elkerülni, hogy visszafizettessék. Viszont mostanában vállalnánk mégegy gyereket, csak nem szeretném hogy közben kifussak ebből a 20 éves időkeretből.



jún. 19. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy váltja ki. A gyed nem munkaviszony
jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ezt nem fogod tudni kikerülni, le kell dolgoznod azt az időt, vagy visszafizetned a pénzt.
jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idő volt a főiskolai képzésed? Mert jelenleg 0-án állsz, mivel a gyeded nem számít bele(főleg, hogy külföldi munkaviszony után kapod). Én a mostanában válalt gyereket átgondolnám, ha nagy összeget kellene visszafizetni.
jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan vállalhatsz részmunkaidős állást, ha oviba megy. Van aki teljes állásba megy, van aki utána is otthon marad, semmi köze az ovihoz.
jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem úgy van,hogy akkor sem_kell visszafizetni,ha szültél egy gyereket? Mert,nem ez a 3 opció,hogy

-visszafizeted

-itthonmaradsz

-vagy szülsz 1 (vagy akár több) gyereket


?

jún. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudnál erről az opcióról linkelni valamit? Nagyon nagy segítség lenne!
jún. 28. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
jún. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!