Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit jelent az h a munkahely...

Mit jelent az h a munkahely kifizetőhely és akkor kaphatsz csedet, gyedet? hogy kell ezt érteni? Mitől kifizetőhely?

Figyelt kérdés
Szeretném ezeket igénybevenni de ugy hallottam kifizetőhely kell legyen. Nagyon furcsa ez az egész
2020. dec. 11. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha kifizetőhely, akkor a munkahely utalja a csedet/gyedet. Ha nem, akkor az államkincstár.
2020. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan én sem tudom, de a nagy munkahelyek (mondjuk egy 100 fős cég) kifizetőhelyek, egy kis maszek 5 alkalmazottal meg tipikusan nem. Hogy pontosan min múlik, azt én sem tudom.

Természetesen így is, úgy is ugyanazt megkapod, csak más úton érkezik hozzád a pénz, és talán kicsit más az ügyintézés.

2020. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy a munkahely utalja, nekik pedig kifizeti az állam.

Nem, nem csak akkor kaphatsz, ha kifizetőhely. Semmi köze hozzá.

2020. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a foglalkoztatottak létszáma 6 hónapon keresztül meghaladja a 100 főt, a cégnek kifizetőhelyet kell létesíteni. A többit fentebb már leírták.
2020. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi. Csak 5-7 alkalnazott van, és a főnököm utálja a pappírmunkát.

A könyvelőnek is mindet én kell készen benyújtsak és akkor intézi. Szoval gondolom nem kifizetőhely.

2020. dec. 11. 13:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kifizetőhely esetén se töltenék ki helyetted az igénylőlapot. Benyújtani pedig minden esetben nekik kell, akár kifizetőhely, akár nem.

Írd be keresőbe: csed/gyed igénylőlap

2020. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A könyvelőnek mit nyújtasz be?
2020. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hívd fel a könyvelőt, ő azonnal megmondja neked, hogy kifizetőhely vagytok-e.

Sőt, jó esetben azt is tudja, hogy pontosan mit, hogyan kell intézned.

2020. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elmondta mit kell letöltsek ,kitöltsek és a kiskönyvem melyik oldalait kell lefénymásolva benyújtsam. Vagy azt max. lefénymásolja ö.

Nem szeretik a sok ugyintézést igy amennyiben lehet én intézem

2020. dec. 11. 13:49
 10/11 A kérdező kommentje:
fix munkaszerződéssel vagyok és mindenképp fontis nekem h időben mindent benyújtsak
2020. dec. 11. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!