Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 7 hónaposom iszonyatosan...

7 hónaposom iszonyatosan szenved a fogacskái miatt, tippek?

Figyelt kérdés
Még egy fogacskája sincs. 2 hónapos kora óta végigalussza az éjszakát, 1 hete elég nyugtalanok lettek. Szinte fel sikít és a szájában motoszkál. Délutánra be is szokott lázasodni 38.körülire melegszik. Olyankor kúpot szokott kapni. De most még ki nem jön a fogacskája nyomkodjam neki a kúpot? Sok mindent kipróbáltunk: borostyán lánc, dologél, hűtőrágóka stb. Egyéb tipp esetleg? Sokan ajánlották a rubophent. Esetleg erről a gyógyszerről vélemény?

2016. ápr. 11. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A dentinox jobb lehet, mint a dologel.

Azt mondják a fogzás nem okozhat lázat, csak hőemelkedést. Minden nap tényleg nem szerencsés kúpozni. Azért ha egy hete minden nap lázas és megmutatnám az orvosnak, lehet baci a vizeletében is pl de sok más betegség van, ami nem okoz orrfolyást meg köhögést pl. Akár a torka is fájhat.


Persze lehet fogzás is az oka de azért mindent fogra kenni sem a legjobb. Az én babám estére lázas lett és másnapra áttört a foga. De köhögött is rendesen.. a második fognál még hőemelkedése se volt szóval ez nem feltétlen jár együtt a fogzással, viszont ilyenkor gyengül az immunrendszer és hajlamosabb a baba elkapni egy betegséget.

Ha éles az ínye már vagy látod a fehér csíkot akkor mondjuk nem kell szaladni szerintem.


Egyébként nekünk a viburcol kúp is bejött éjszakára. Az elméletben enyhe lázra is bejöhet és homeopátiás. Míg a többi fájdalomcsillapítót nem lehet folyamatosan adni, a szuszpenziók kikezdik a gyomrát ha sokáig adod. Néha én is adtam nurofent, de nem mindennap. 2 hét alatt vagy 3 alkalommal, egymás után jöttek a fogai.

2016. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dentinoxot próbáld, vagy alváshoz ha kell Nurofent.

Viszont győződj meg róla, hogy más baja/betegsége nincs.

Az én gyerekeimnél az áttörés előtti max. 2-3 napon volt csak ennyire elviselhetetlenül erős a fájdalom.

Egyébként a gyakori szoptatás segített.



A Dologel homeopátiás szer, nincs benne hatóanyag, a borostyánláncról meg:

[link]


A Rubophen láz és fájdalom csillapító.

2016. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!