Betömöt fog miért fáj?
Ha tejfog, akkor azt valóban inkább húzni kell, a töméssel csak "ront" a helyzeten. Hugomnak ia betömtek párat, ő is csak kínlódott vele utána, inkább kihúzatták.
(2,3)
Egészen megdöbbentő, hogy a 21. században még elhangzik valakinek ilyesmi a szájából, hogy a tejfognak nincs gyökere! Tényleg ekkora rakétatudomány lenne? Szerinted mi tartja helyben a fogat, amíg ki nem esik, a fogtündér? A tejfog ugyanolyan fog, mint a maradó, a gyökér felszívódása a maradó előtörése miatt kezdődik meg, amiatt kezd el mozogni. Általános iskola 8. osztályos biológia, de ha valaha vitted a gyereked fogorvoshoz, ott is biztosan elmondták, inclusive a védőnő. Bár úgy is letagadod, hogy sosem mondta neked senki (annyi eszed meg ugyebár nincs, hogy magadtól összerakj ilyen összetett és bonyolult folyamatot).
A másik: húzni? Húzzák ki a ti fogaitokat, azt meglátjuk, fogtok e neki örülni! Mit gondoltok, dísznek van az ott? Az idő előtti tejfogvesztés okozta szövődmények: fogszabályzási problémák, logopédiai problémák, rágási nehezítettség, nem beszélve a szociális hatásairól (gúnyolni fogják), hogy csak néhányat említsek. A fogorvosnak is sokkal egyszerűbb lenne kihúzni a fenébe, mit gondoltok, miét nem teszi? Ja tudom, mert a fogorvosok arra esküdtek fel, hogy a ti ártatlan gyermekeiteket kínozzák.
Kêrdező! Nehogy ezekre a gyökerekre hallgass, egészségügyileg káros “tanácsokat” adtak, vagy azért, mert annyira buták, vagy mert annyira gonoszak. Bár a fogorvos úgy sem fogja kihúzni indokolatlanul, tök mindegy, hogy ezek a barlanglakók mit mondanak.
Kérdés mennyire fáj? Egy friss tömês bárkinél okozhat átmeneti érzékenységet, nem mindegy, hogy a gyerek csak evés/ivás közben panaszkodik rá, vagy konkrétan fájdalomcsillapítón él. Sajnos a gyökérkezelés tejfogban nem könnyű, mivel gyökérkezelésnél az orvos vaktában dolgozik, megsértheti a maradó csírát, illetve sajnos ezek a fogak tele vannak járulékos csatornákkal, amelyek direktbe nem hozzáférhetőek, csak remélni lehet, hogy a különböző átöblítő folyadékokkal sikerül minden megbújó bacit megölni. Éppen ezért, ha nem muszáj, nem gyökérkezelik a tejfogakat. Ha tömték, az azt is jelenti egyben, hogy akkor ott elegendőnek bizonyult az a terápia (eleve a gyökérkezelés a drágább, tehát anyagilag is az érte volna meg jobban az orvosnak), de egy tömés után bizony sajnos mindig van esély gyökérkezelésre, mind gyermek, mind felnőttkorban, mert egyrészről nem tudni, hogy a fogbél hogy reagál a tömőanyagra, másrészt egy mély tömésnél nem tudni, hogy a kis csatornákban vannak-e már bacik vagy sem. Menj vissza ugyanoda, ott csinálták, ott fognak vele foglalkozni. Nem követtek el szakmai hibát leírás alapján, ez sajnos nem egzakt tudomány, hogy ami kilyukad azt betömik,a fog egy élő valami, fogbele van erekkel és idegekkel, annak reakciója bármilyen külső ártalomra sajnos nem jósolható meg előre.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!