Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig kell forralni a vizet...

Meddig kell forralni a vizet a babának? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés

Forralás nélkül adható babavizet adok a babámnak, 9 nap múlva 11 hónapos. Rá van írva, hogy hűtőben tárolandó és 24 óra után fel kell forralni. Ha innivalónak adom neki, azt ugye nem tudom hűtőben tartani,azt Én még pluszba felforralom mielőtt odaadom.

Mikortól nem kell hűtőben tartani és mikortól ihat sima ásványvizet?


2015. okt. 11. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már korábban se forraltam. Jól zárd vissza a kupakot, hogy ne jusson bele szennyeződés.


Egy éves korától pedig bármilyen ásványvizet kaphat, csak időnként cseréld a márkát, mert mindegyikben más ásványi anyag van túlsúlyban.

2015. okt. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 éves korig szoktak babavizet v forralt vizet adni.

Én mindkét gyerekemnek Szentkirályi babavizet adtam és soha nem forraltam fel. Ennyiből akkor reggel forralhatsz csapvizet egész napra és nem kell kb. 100-120 Ft-ért megvenni egy üveg vizet.

Ásványvízet ha kap: "A szénsavmentes ásványvizek közül azokat válasszuk, amelyeknek összes ásványianyag-tartalma literenként legfeljebb 500-700 milligramm, ezen belül a nátrium legfeljebb 20, a nitráttartalom legfeljebb 50 milligramm lehet literenként, nitritet pedig egyáltalán nem, illetve csak nyomokban tartalmazhat. Forralás nélkül csak az adható, amelyiken ezt feltüntették."

2015. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Akkor én nagyon elrontottam valamit, mert én a hozzátáplálással együtt bevezettem a forralatlan ásványvizet és a csapvizet is, a gyerekeim fél éves korától.
2015. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sose forraltam fel a babavizet, ha 2-3 napig állt, akkor megittam én.
2015. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem forraltam soha.
2015. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!