Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adtál babádnak...

Mikortól adtál babádnak babapiskótát?

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
15 hós és még nem evett. Nem bírjuk a full cukros cuccokat. A korpovit kekszet viszont imádja.
2015. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
asszem 8 hónapos kora óta kap, elején belereszeltem a gyümölcsbe, utána kézbe kapta, most 1 éves naponta-kétnaponta szokott enni, de nem azt ami plusszba van cukrozva.
2015. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8 hónaposan már nagyon ügyesen elrágcsálta.
2015. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen adalékanyagos,puffasztó hatású,bélgyilkos,cukrozott ipari hulladékot én nem adnék a gyerekemnek,inkább sütnék valami egészségesebbet.Rizs,lenmag,stb.lisztből,kókuszcukorral,vagy nem hamis mézzel.
2015. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hajrá akkor
2015. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oo megint a sok adalék akik ezt hajtogatják gondolom akkor csak a kertből adnak mindent a gyereknek mert abban talán nincs semmi....
2015. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Soha nem adnék neki babapiskótát.
2015. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 egybaba ***** válasza:

Piskótába mióta van adalék?

Alap piskóta recept

Amennyi darab a tojások száma annyi kanál cukor és annyi kanál liszt - kész

semmi más

és kiszárítod

Ha ez nem egészséges akkor mi az?

Az anyatejről előbb - utóbb le kell mondani egy babának.

Az a pár grammm cukor meg bocsi de kell az egészséghez.

A totál cukormentesség se egészséges.

Én amint meg tudta fogni adtam neki néha egyet majszolgatta, morzsálgatta, nyalogatta, de nem ezen neveltem, csak kapott egyet néha.

Érted a különbséget

2015. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem egészséges a piskóta, sajnos akkor sem, ha az ember lánya otthon sütögeti azt meg. Tudom, finom, de nem támogatja az egészséget. Főleg azért, mert finomított fehér lisztből szokták általában készíteni.

A búzában glutén és lektin is van. A lektin egyfajta méreg, amely anyagot a növény direkt azért fejlesztett ki, hogy az állatok ne fogyasszák el. (Más növények tüskével védekeznek. ;-))

Vannak állatok, amelyek meg tudják emészteni a lektint, de az ember emésztőenzimjei állítólag nem képesek erre! Nem azt mondom, hogy ha eszik valaki egy falat lisztes kaját, akkor azonnal jelentkezik a probléma - talán úgy jobb is lenne, mert így, ha hosszú távon fogyasztja az ember, sokkal "alattomosabb", ahogy kialakulnak a különböző betegségek.


Egy hozzászóló írt a cukorról. A cukrokról, ha írunk, akkor ésszerű különbséget tenni azok között. Finomított kristálycukor? Az nem egészséget támogató, éppen ellenkezőleg. Sok termék van, amivel a finomított kristálycukrot ki lehet váltani.

Kérdező, erről a témáról olvashatsz William Dufty Cukor Blues című könyvében. Nagyon érdemes tájékozódni, hiszen így lehet megelőzni komoly betegségek kialakulását!

Nekem sok rokonom volt, aki nem hitt ebben, aztán cukorbetegek lettek, majd rákosak!!! Nagyon kérlek benneteket, hogy ne gondoljátok azt, hogy ha valamit megesztek és egy falattól nem lesz bajotok, akkor azzal a kajával már nem is lehet gond... A hosszú távú fogyasztás általában meghozza a betegségeket.


A gesztenye liszt talán rendben van, tudom, Magyarországon még drága, de az egészségért szerintem érdemes megtenni mindent. Esetleg próbáljatok meg azzal kísérletezni.


A gyerkőcök pedig - tapasztalatom szerint - imádják a gyümölcsöket! Sokkal jobb az anyukának is, ha már kicsi kortól a gyümikre, zöldekre szokik rá a kicsi, mert a szokás nagy erő, ha most a mű kajákra (junk food) szoknak rá a picik, az hosszú távon az egész családnak szenvedés lesz. Az immunrendszerre is nagy hatással van az, hogy mivel táplálkozik valaki.

Annyi finom gyümölcs van, csak gondoljátok végig! Természetesen az érett gyümikre gondolok, nem a néha a hipermarketekben kapható éretlenekre.


A junk food pedig kiírtja a hasznos bélflórát és a gombák elszaporodását eredményezi. Sok kicsi gyereket láttam, akiknek sokkal gyengébb az immunrendszere, mint 30 évvel ezelőtt a kicsiknek, mert sok szülő is ma már junk foodon él és a gyerekeknek is azt adják.


Rövid távon könnyebbnek tűnhet, de kérlek, tájékozódjatok, nagyon megéri! Legalábbis és nagyon nagy kincsnek tartom az egészséget - remélem, ezzel a gondolattal ti is egyetértetek!


Ráadásul a (kristály)cukor, a cukros kaják függőséget okoznak - ezt talán furcsa hallani/olvasni, ha még nem gondoltatok ebbe bele. De nézzétek meg a sok fogyókúrázót - milyen nehéz nekik leszokni bizonyos szokásaikról és újakat kialakítani. Bizonyos ételek fogyasztása függőséget okoz, érzelmileg is kötődik sok ember bizonyos kajákhoz - ezt meg lehet előzni. Ehhez viszont tájékozódni érdemes.


A gluténnal kapcsolatos agglutinációról pedig még nem is írtam... Nézzetek utána, jó?


Aztán ott van még a vércsoport szerinti étkezés, ha tudjátok a gyerekek vércsoportját, érdemes aszerint etetni őket.

Itt - igaz, angolul - megtaláljátok, hogy melyik vércsoportnak mi az ajánlott étel és mi kerülendő, illetve semleges.

[link]


Biztos vannak magyar oldalon is táblázatok, de a fenti link a kutató orvos oldala, azért azt adtam meg.

2015. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!