Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor és mit adtatok először...

Mikor és mit adtatok először a babának, kemyeret vagy kiflit vagy zsömlét?

Figyelt kérdés
Babám 9 hós, még nem nagyon eszik, inkább anyatejes, viszont nagyon kéri a perecet vagy kiflit, ha látja, egyszer adtam is neki, szépen elrágcsálta, de egyszer megadhatott a torkán, nem lett baj, de én azóta már félek adni. Ti mikor adtatok először kenyeret?
2014. máj. 10. 13:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze, már mindent megkóstoltattam vele.
2014. máj. 10. 13:23
 2/9 anonim ***** válasza:
6-7 hós kora körül kapott először. Adhatsz a kezébe nyugodtan, csak arra figyelj, hogy ne harapjon nagyot :)
2014. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fiamnak 6,5 hónaposan adtam először rúd alakú zsömlét. Azért nem kifli csücsköt, mert a nem ha-s tápszertől is előjön az ekcémája, így a tejes kiflit nem kockáztattam meg. Ő mondjuk nagyon komótosan csócsálja, teljesen széjjel áztatja, így nem volt félni valóm, hogy megakad a torkán, de persze nem hagytam felügyelet nélkül. 7 hónaposan már kenyérhéjat is adok neki.
2014. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Akkor tul aggodtam:) O is "felaztatta" eloszor es utana aprankent megette, csak egyszer akadhatott meg. De akkor lassan megtanulja.
2014. máj. 10. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem adnék a gyerekem kezébe ilyen szemetet.
2014. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A te gyereked nem eszik kenyeret, zsömlét, kiflit? (Mi magunk teljes kiőrlésű pékárut eszünk, nem fehér lisztes, meg barnára színezett pékárut.)

2014. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyermekem, egyelőre én magam is gyermek vagyok. A barna kenyér meg teljes kiörlésű kenyér semmivel nem jobb. A glikémiás indexe ugyanolyan, mint a fehér kenyérnek, gluténben és lektinekben ugyanúgy gazdag, stb stb.
2014. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem. Azért azt had mondjam el, hogy a GI-je a rendes teljes kiörlésűeknek nem ugyanolyan mint a fehér liszteseknek. Nem mindegy, hogy lassú vagy gyors felszívódású szénhidrát, elkészítés módja stb. És a glutén sem méreg, habár vannak egyes diéták, guruk, akik így akarják beállítani. De sebaj, úgysem tudnálak meggyőzni arról, hogy a pékáruk nem szemetek, de majd felnősz, tanulsz többet, tapasztalsz, és rájössz, hogy nem minden fekete és fehér.
2014. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is: sosem mondtam, hogy csak nekem lehet igazam. Az éremnek két oldala van, nekem meg jobban tetszik az egyik állítás, mint a másik. Ennyiről van szó, szerintem logikusabban, értelmesebben felépített dolog, amit én mondok.


"Fehér kenyér 70

Teljes kiörlésű kenyér 66"


Szerintem ez nyugodtan vehető egyenlőnek.

[link]


A szénhidrát meg egyszerűen nem esszenciális tápanyag. Ha pedig már szénhidrát, akkor gluténmentes szénhidrát.

2014. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!