Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor a banánt mikortól...

Tica0121 kérdése:

Most akkor a banánt mikortól is lehet?

Figyelt kérdés

Vettem banán bébiételt, üveges. Az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól adható. Itt meg olvasom sok válaszban, hogy 7 hónapos, 8 hónapos meg egy éves kortól lehet adni a babának. Most akkor hogy is van ez?

És még egy kérdés: a banán bébiételtől ugyanolyan szorulása tud lenni, mint a "nyers" banántól?


2013. nov. 13. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

kérdés mennyi idős a gyerek ?


am szerintem 6hónapos kortól nyugodtan de előre kis adagba


a bébiételben nem csak banán van hanem ált alma is

azt adhatod előbb is ha akarod

2013. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

4 hónapos, tápszeres sajnos és a kóstoltatás már zajlik, mivel a tápszertől nagyon fájt a hasa, nem segített semmi. Így a gyermekorvos és a védőnő tanácsára el kezdtem a kóstoltatást, amivel ezek a gondok meg is szűnek. Bár sokan nem hiszik el, hogy valóban a gyerekorvos javaslatára....

Étkezést természetesen még nem váltottam ki.

Ahogy olvasom, ebben csak banán van (51%) víz, kukorica keményítő és citromsav. Tehát nem keverve van valami mással.

2013. nov. 13. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:
én adtam neki banánt már 6 hónaposan, lehet hogy előbb is..nekem a védőnőm azt mondta, hogy a magja miatt nem szokták ajánlani, de ha hosszában levágom róla a széleit (tehát megmarad a magos belseje) akkor nyugodtan. Máig így csinálom, én meg megeszem a belsőt :D
2013. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

5 hónaposan adtam, én nem is tudtam, h. bánthatja magja...

egyébként miért szsbadkozol, h. elkezdted a szilárd ételeket? 4 hósan ez teljesen normális!

2013. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan itt ezen az oldalon is és más fórumokon is nagyon durván nekem estek, hogy hogy tönkre teszem a gyerekemet azzal, hogy ilyen korán hozzátáplálok. Hogy mennyire ostoba vagyok, nem is való nekem gyerek, és ne hazudjak, hogy a gyerekorvos mondta, hogy 3 hónaposan adjak neki naponta pár kiskanál almát, attól helyre fog jönni a hasfájása meg a kakigondja. Miért nem inkább a glicerines kúpot nyomom a gyerekembe, mert az mennyivel humánusabb. Ezért szabadkoztam már előre, mert nem szeretném, ha megint nekem esne pár ember...

Az eddigi válaszokat köszönöm.

2013. nov. 13. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:
én már 5hónaposan adtam neki banánt mivel a tápszere is banán ízű gondoltam ízleni fog neki. Meg lepődtem mert első alkalomra be vágta az egészet. ma már nem turmixolom neki hanem kis darabogba adogatom a szájába. 7hónapos és imádja a banánt. :)
2013. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a TE gyereked ezért a TE FELELŐSSÉGED!!!


a többiekkel ne foglalkozz a beszólásokat felejtsd el azonnal

2013. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!