Narancsot mikortól?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám de a gyümikkel hadi lábon állunk. A banán az amit hajlandó megenni ezt keverem meggyel vagy szilvával vagy csak magában. Még a barackot ette de már alig kapni. Körte,alma nem kell neki. Gondoltam adnék narancsot de nem tudom adhatok e már? Amúgy mindennap muszáj ennie gyümölcsöt,csak mert nagyon nehezen tudok belediktálni pár falatot?

Köszönöm!


2013. okt. 1. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Illene minden nap gyümölcsöt ennie kicsiknek,nagyoknak (felnőtteknek) egyaránt,de nem dől össze a világ,ha ez nem így van.

Nálunk volt nem egyszer,hogy napokig nem kapott gyümölcsöt ilyen kicsinek,sőt a hozzátáplálás kezdetén is volt olyan.


Narancsot csak 1 éves kor felett adtam úgy a gyerkőcnek,hogy egyedül ette,a hártyás része miatt,ami a gyümölcs húst össze fogja. A narancsról most valami változás van,amikor én kezdtem (6,5 éve) akkor még úgy tudtam,hogy 4 hónapos kortól adható a leve,most úgy tudom csak később.

Ha van foga,akkor ha mást nem, megpróbálhatod leszedni a hártyás részét és csak a gyümölcshúst adni,esetleg ha látja hogy Te is eszed,talán rááll.

Remélem tudtam segíteni!

2013. okt. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm szépen!

Közben én tegnap már megpróbáltam adni neki,egy falat banán egy falat narancs és ízlett neki. Nem sokat kb.2-3 gerezdet evett meg. Eddig semmi baja ma is kapott. Én is bizonytalan voltam mikortól lehet adni,mert a táblázatok között valamelyik egy éves kortól valamelyik előbbtől írta. Védőnő szerint már kaphat,így megpróbáltam :) Almát meg a főzelékébe csempésztem de így gondolom nem marad elég "vitamindús". Erőltetni meg nem akarom!

2013. okt. 9. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!