Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam 18 hetes lesz pénteken...

Kisfiam 18 hetes lesz pénteken, mikor és mit lehetne hozzátáplálásként adni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

+720grammal és 55 centivel született múlthónap 22én volt 7800gramm és 66,5 centi. CSak anyatejet eszik. Érdemes elkezdeni hozzátáplálni, megkostoltatni vele több mindent? Attól félek,hogy utánna nem fog szopizni többet. Kaptunk Nestlé rizspépes dobozos bébi kaját (4 hós) azt mikor lehet adni neki?

Légyszi ne bántsatok a kérdésemért. Elsö baba és a védőnéni azt mondta hogy 5 hós korába lehet adni mást neki de ő fel akkar valami pépet írni neki. Azt meg nem szeretném, mert tejem van bőven.


2013. szept. 16. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a babád szépen gyarapszik, neked nem okoz gondot a szoptatás és tejed is van elég, akkor én a helyedben nem kezdeném el a hozzátáplálást 6 hónapos kora előtt.


Az én lányom is addig csak anyatejet kapott. Nem igaz, hogy akkor később ettől válogatós lesz. Lányom is mindenevő.


Két év alatt egyszer volt beteg, akkor is a háromnapos lázat kapta csak el valahol. Se egy megfázás, se semmi más. Tehát jót tesz az immunrendszerének is.


Ha mindenképpen kóstoltatni szeretnéd, akkor én a zöldségeket, sárgarépa, petrezselyem, krumpli, sütőtök ajánlom. Azért jobbak szerintem, mint a gyümölcsök, mert kevésbé édessek, ízessek. Sok baba az édes gyümölcsök után kevésbé fogadja el a kevésbé ízletes zöldségeket. Én legalább is így csináltam, de csak 6 hónapos kora után, tehát azt nem tudom, mikortól lehet ezeket enni.

2013. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam 3720 grammal született :)
2013. szept. 16. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak 6 hónapos korában kezdd a kóstoltatást, hozzátáplálást. Fölösleges előbb kezdeni, ha van bőven tejed.
2013. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) VAn bőven tejem szerencsére, ha el is apadna akkor is még legalább minimum 1 hétig van tej (lefagyasztva). De végülis jövöhéten kedden már 4 hónapos lesz, de szerintem ahogy most áll a helyzet még egy éves korában is lesz tejem :)
2013. szept. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!