Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy kezdtétek a hozzátáplá...

Gabi86 kérdése:

Ti hogy kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Még csak kóstoltatni szeretnék.répára gondoltam először,mert nagyon nehezen kakil a kislányom.ti hogy készítettétek el?megfőzitek?és mit tesztek bele?igaz még csak 3 hónapos,de nagyon sokat szenved a kakilással gondoltam segítek neki,hogy könnyebben menjen.

2013. aug. 29. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én először csak tejpépet adtam neki, kb 4 hónaposan, először a gyerekorvos írt fel neki. A répát nem épp hasmenésre szokták ajánlani? Attól lehet, hogy még nehezebben kakilna.
2013. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is nézz utána, hogy melyik zöldség/gyümölcs székletfogó.

A répa pont, hogy fogja a székletét, a krumpli, alma, banán is...


Ha így is nehezen kakil, akkor adj inkább sütőtököt, őszibarackot. :)

2013. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabszem ***** válasza:
8 hetesen elkezdtem minden nap adni neki gyümilevet (őszi, sütőtök bébiital), mert nem tudott kakilni. ez segített. 3 hós korától kapott gyümipépeket. Nyugodtan adhatsz neki pár kanál őszilevet, vagy pár kanálka őszipépet, az most úgyis friss. Ha tetszik neki akkor növeld az adagot. Nem lesz tőle semmi baja.
2013. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a répát nekem akkor javasolták, amikor 4 hónaposan ment a hasa. bár szerintem is logikusabb, hogy az lazítaná a székletet, mert rostos.

végül nem adtam 6 hónapos koráig csak tápszert és anyatejet, aztán almalével, baracklével kezdtük, és sinlac, köleskása, aztán a zöldségek, répa, sütőtök.


répát sokáig úgy adtam, hogy nyersen kevés vízzel összeturmixoltam és leszűrtem a levét és azt itta.

ha főzöd, akkor a főzőlevével törd össze, passzírozd át pld teaszűrőn. botmixerrel nem csináltam sosem, mert a fele az edényre kenődött volna.

csak az elején macerás, aztán amikor már nagyobb adagokat eszik, könnyebb. jobb, ha kitartó vagy és te csinálod, nem adsz üvegest. aztán egy idő után azt csináltam, hogy annyit csináltam, hogy én is azt ettem, úgy már nem volt olyan kevés, hogy csak az edényt kente össze. én is bébipapit ettem :-)))

2013. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!