Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Annyira nem megy a hozzátáplál...

Annyira nem megy a hozzátáplálás. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már tanácstalan vagyok. Kb.1,5 hónapja kezdtük a hozzátáplálást. Sokmindent megkóstolt már (gyümölcs-zöldség közül), de szinte soha nem eszik meg egy egész adagot, mindig csak pár kanállal. Van amikor teljesen elutasitja és semmit nem eszik egész nap csak tápszert. Ami cumisüvegből is adható, azokat csak-csak megeszi, de kanalazni utál.

Én meg már végleg elvagyok keseredve, amikor nap-nap után elkészitem neki a pürét és 2-3kanál után dobhatom a kukába.

Valaki tud adni tanácsot?


2013. júl. 26. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy a saját ütemében egyen egyre többet! Ha ez megnyugtat, én az egyéves szülinapomig CSAK anyatejet voltam hajlandó enni, ehhez képest 1 méter és 12 kiló voltam, szóval nem sovány :) Minden babánál eljön a pillanat, amikor már készen áll a hozzátáplálásra, csak ki kell várni!
2013. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igazsság szerint az Én fiam a kaják állagát utálta és még most is!

Se főzeléket se tejbegrízt se semmi folyósat nem hajlandó megenni! Öklendezik...

Próbálj meg mondjuk csak barackot ici-pici kockákra vágni és úgy adni neki, hogy elnyammogjon rajta... Hátha úgy többet eszik...


Nekem azt mondták, hogy még nem akarja én eröltetem és saját ritmusában kell stb...

Egyszer csak gondolt egyet a fiam 9 hónaposan és neki nem kellett már a tejpép, a tápszer se.. Hiába turbóztam fel kakaóval vaniliával, banánnal bármivel... nem kellett neki...

mentünk gasztrodokihoz hogy ezután mit kéne vagy mit csináljak mit adjak vagy hogy adjam a tápszert?

Mondta a doki, hogy ne erőltessem... Valószínű annak is az állaga az ami nem jön be neki..

2013. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hmmm, ez elgondolkodtató. Megpróbálom akkor pl. sűrűbbre csinálni, vagy mindenesetre valahogyan másképp. Köszi a tippet.
2013. júl. 26. 12:41
 4/6 Disi ***** válasza:
Az én kislányom is ezt csinálta, egy hónapig kínlódtunk, még a száját se nagyon nyitotta ki. Aztán egyik este apával vacsoráztunk és úgy tátotta a száját mint egy kismadár. Az apja kenyeret evett :) Ekkor jöttem rá, hogy az állaggal van baja, a mai napig nem díjazza túlzottan a pépes ételeket. Ezután mindent puhára párolva és darabpsan adtam neki, a botmixert pedig eltettem. Olvass utána ha gpndolod BLW módszernek hívják. Egy ismerősöm kisfia 8 hós korában volt csak hajlandó elfogadni tejen kivül mást, most ovis nagyfiú és nem fújja el a szél. Ami még bekavarhat a fogzás, az enyém olyankor csak tápszeren és tejen élt hetekig.
2013. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a BLW-t akartam ajánlani, a lányom 13 hónapos korára jutott el oda, hogy egy FÉL étkezést ki tudjak váltani, addig kóstolgatott. 9 hónapig kizárólag anyatejes volt... semmi baja nem lett, szopizott 2,5 éves koráig, de 20 hónaposan kb már minden étkezésének több mint a fele szilárd volt.


Viszont ennek köszönhetően ( h nem pépeztünk) 17 hónaposan villával evett, most 2,5 évesen késsel-villával vágja egyedül fel a (puhább) ételeket és teljesen egyedül, maszatmentesen eszik, iszik.

2013. júl. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na szia kerdezo! :)


Hogy haladtok? Bejott a darabosabb etel? Vagy mas allagu?

2013. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!