Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki nem üveges kaját ad a...

Aki nem üveges kaját ad a babájának az mindig leméri előtte, hogy hány gr-ot eszik vagy csak ránézésre adja az adagot?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

soha semmit nem méricskéltem

cici majd pár kanál kaja majd ujra cici

2013. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem mértem semmit, én sem grammra eszek, van amikor többet, van amikor kevesebbet kívánok. A gyerkőcöknél is ez volt, annyit ettek amennyi jól esett.
2013. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Adag. Nem kell sok. Két evő kanál.
2013. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Avent anyatej tároló pohár, be van skálázva mint a cumisüveg, abba merem az általam főzött kaját neki, s látom mennyit evett!

Meg abban fagyasztom!

2013. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
aventes pohárban adom én is, skálázva van. De persze úgyis annyit eszik, amennyit akar, csak nekem kiindulópont, hogy látom, hogy halad a hozzátáplálás
2013. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A hozzátáplálás elején is mértem,hogy legyen támpont,meg a védőnőnek tudjak mit mondani de már elég macera. Itt meg sok helyen olvasom,hogy anyukák grammra pontosan tudják miből mennyit eszik a gyerek,meg hogy mennyi kell ahhoz,hogy egy étkezést kiváltsunk! Akkor ezek szerint egy idő után lehet az ösztönökre hagyatkozni :)
2013. júl. 11. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, jó könyvelő lenne belőlem, de én mértem az első gyereknél, és most is.

Egyrészt azért is elővettem a mérleget, hogy az ajánlott 1/3 krumpli vagy rizs+ 2/3 zöldség arányt NAGYJÁBÓL betartsam. Aztán meg már csak megszokásból is rálöktem a mérlegre előtte-utána, csak hogy tudjam, mennyit evett, a szemmérték nekem nem nagyon működött. Na meg a védőnőt is tudtam tájékoztatni. :-)

Nekem is van Avent poharam egy kazal, de valahogy az nem vált be, jobban szeretem a normál kicsi tányérkából etetni, ami nem mércés.

Persze egy idő után abbahagyom, de a hozzátáplálás elején jó így nekem.

2013. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én lehet akkor fanatikus vagyok, de én mindig lemérem! :)
2013. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Soha nem mértem semmit, sem azt, mennyit szoptak, sem a szilárd ételt, amit ettek (igaz, nem püréket kaptak, hanem kezdettől szilárdat, azt macerásabb lett volna mérni). Miért kellene beszámolni a védőnőnek arról, mennyit eszik a gyerek? Nő, gyarapszik, fejlődik és kész, az a lényeg.
2013. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!