Ahhoz hogy a baba jóevő legyen és mindent megegyen köze van a hozzátáplálás menetéhez?
Úgy értem hogy közrejátszik az ételekhez való hozzászoktatáshoz hogy mennyire lesz jó evő a baba?
Leírnátok ki hogyan csinálta és milyen evő a babája illetve mennyi idős?
Szerintem nem feltétlenül. Én lazán kezeltem, hamar adtam sok mindent. Zöldségekkel kezdtem. Nem volt tiltott étel, nem csináltam túl nagy cirkuszt a kaja körül. Amit talán a szokotthoz képest máshogy csináltam, hogy hamar fűszereztem enyhén, minimális sóval. Az ízetlen kajákat nem fogadta el sosem, ameddig nem adtam egyáltalán fűszereket, vért izzadós volt az egész.
Másfél éves. Most nagyon jó evő, nem válogatós. Talán a gyümölcsökkel hadilábon áll. Natúr joghurt, kefír, spenót, húsleves zöldségek hússal a kedvenc. Az édességeket egyáltalán nem fogadja el, ezt a részt eskü nem értem, de örülök.
Lassan 1éves lánykám mindent eszik a "nagy tiltottak" kivételével (méz, füsteöltárú, teljeskiörlésű dolgok)
Nem aggódtam túl. Blwztünk. Imád enni. A zöldségeket nyersen is túrja befelé. Ha főzök és meglátja, hogy pucolom pl a répát neki kell. És simán bever egy egészet. Nagyon jó evő. 1kezemen megtudom számolni mi az amit nem eszik meg. Viszont mindent megkostól szerencsére:)
Szerintem miniműlisan van köze, de ez inkább gyerekfüggő. 2+ gyerekesek a megmondhatói. Nekem még csak egy gyerekem van, aki közepesen jó evő, szóval inkább unokatesómat hozom fel példának, akinek az egyik gyereke fényevő, a másik meg zabál. Ugyanúgy csinált mindent, ugyanúgy főz, mégis az egyik gyerek nem evett mást pl 3 évesen (saját szememmel láttam) mint szárazon gabonapelyhet, kolbászt magában, meg tán megette a palacsintát, de azt melyik gyerek ne szerené. A másik gyereke ezzel szemben ugyanennyi idősen MINDENT megevett nagyon jó ízűen.
Szóval nem hinném, hogy nevelés kérdése, mindent megtett unokatesóm, 11 éves a nagyobbik, ma napig nem eszik rendesen. Kap vitamint rendesen.
Szerintem sincs köze, egyrészt majdnem minden gyerek életében vannak szakaszok, amikor egy ideig csak üres tésztát meg paradicsomot magában akar enni (ilyen 2-3 év körül), másrészt meg ez amúgy is változik a korral, a lányom a hozzátáplálás elején imádta a paradicsomot, uborkát, most ezeket annyira nem eszi, helyette eszik mást. BLW-sek voltunk mi is, most másfél éves, hát elég válogatós :D Nem az, hogy konkrét ételeket nem hajlandó megenni, de ha valami nem ízlik neki, akkor 1-2 falat után ott hagyja. De legalább mindent megkóstol. De tudom, hogy ez fog változni, lesznek majd kedvencek, lesz olyan időszak, amikor semmi újat nem akar majd elfogadni, mert a gyerek fejlődése az így működik. Amúgy nálunk is amíg nem sóztam/fűszereztem kicsit értelmesebben az ételeket, addig inkább csak nyammogás volt. Kb 1 éves kora körül kezdtem el enyhébben sózni az ételét, és onnantól már jobban eszik, már kinötte a fényevő státuszt, de azért még nem nevezném bélpoklosnak most sem.
Most amúgy példát lehet mutatni, egészséges étkezési szokásokat kialakítani, amiket majd felnőttként követhet, de addig a fejlődése miatt időszakosan lesznek jobb és rosszabb szakaszok is (valószínűleg, nyilván ez gyerekfüggő is).
Nekem van egy rosszevő (elsőszülött) és egy jóevő (kistesó) gyerekem. Szerintem ott rontottam el, hogy nagyon mindent a szabályok szerint csináltam az első gyerekemnél. 1.5 évesen még közelében sem azt adtam neki, amit mi ettünk, hanem külön főztem neki. Most 4 éves és még mindig nagyon bizalmatlan az ételekkel, válogatós.
A kistesóval viszont meglovagoltam a "mindent a szájába vesz" korszakot és már 1 évesen azt ette, amit mit. Nagyon jó étvágyú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!