Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felszívódó gátvarrat. Kinek...

Felszívódó gátvarrat. Kinek mennyi ideig fájt? Tudok-e valahogy gyorsítani a varrat gyógyulásán?

Figyelt kérdés

8 napos a kislányom. A varratom elviselhetetlenül fáj. Kinézetre nem gyulladt. Viszont húz, bők, FÁJ. Esetleg popsikenőcs? Körömvirág? vagy valami?

Előre is köszönöm!


2008. nov. 13. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
ne kend semmivel sőt csak langyos vizel mosakodj mert ezzel sokat segitesz...vagyis sem szappant sem tusfürdőt ne használj,...2hét és nem érzel semmit....kitartás
2008. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is felszívódó varrataim voltak, de nekem egyáltalán nem fájt. Én már a szülőszobán felültem és ha nem lenne protokoll a saját lábamon mentem volna vissza a szobámba. De szerintem ez attól is függ mennyi varratod van. Nekem csak 3 külső és 3 belső volt. A külső varratokból kettő már a harmadik napon kiesett a negyedik meg rá két napra. Én az aloavera first spray-vel fújkáltam. De nem vagyok benne biztos, hogy használt-e. Szerintem inkább szerencsém volt.

Kérdezd meg a dokidat vagy a védőnőt, hogy mit kenhetsz rá.

Javulást és jó babázást.

Üdv, 4 hónapos kislány anyukája

2008. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem kettő felszívódó varratom volt. Én hypermangános lemosót csináltam, azzal öblítettem le fürdés után, ezt javasolták a kórházban fertőtlenítésre.

Üdv.

2008. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem három rétegben stoppolt a doki majdnem egy órán keresztül, de nem igazán fájt (vákuumos volt a fiam, és kicsit szélesebb volt a fejecskéje a mértnél, így jócskán szétszakadtam). A harmadik nap már óvatosan, de rendesen tudtam ülni. Elég sokáig tartott mire minden varrat felszívódott, kipotyogott, de csak néha éreztem szúró érzést néhány pillanatig. Lehet, hogy meg kellene nézetned magad az orvosoddal, mert lehet, hogy valami belső varrat gyulladt be, amit nem látsz. Egyébként nekem nagyon sok varratom volt, és már rögtön a szülőágyon kaptam antibiotikumot, nehogy baj legyen. Lehet, hogy ezért nem fájt igazán... A meleg vizes zuhany minden WCzés után tényleg hasznos!
2008. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szió!


Az én kicsikém faros volt, és 4 hétig sziszegtem ülés közben, pedig elég jól tűröm a fájdalmat. A szülésznő azt mondta, hogy nem kell rá kenni semmit, de nekem a körömvirág krém nyugtató hatású volt, és Lactacyd Femina-val mostam.


Remélem, mihamarabb rendbejön a sebed!

Zita (29 hetes kislány anyukája)

2008. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és 10 öltésem volt.
2008. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, és nagyon köszönöm a válaszokat!

Melegvizes, illetve langyi zuhanyt szoktam rá használni, de nem is tudom vannak idők amikor jobban fáj. Talán a front vagy a légköri nyomás. Nem tudom.

Azt hiszem a körömvirág krémet kipróbálom.

2008. nov. 14. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!