Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cukorbeteg vagyok és nem...

Cukorbeteg vagyok és nem tudok róla? (kimaradt a cukorterhelés)

Figyelt kérdés

Mikor mennem kellett volna a 24 héten akkor erős rosszullét miatt nem mentem így teljesen kimaradt.

Minden áldott nap ha eszek egy pár szem bonbont vagy csak szimplán iszok valami édeset émelyegni kezdek erős hányingerem lesz ráz a hideg annyira hanynom kell tőle.

Egyszerűen rosszul leszek.

A múltkor megittam egy pohár kólát és máris hányingerem lett.

Megfigyeltem ha úgy kezdem a napot hogy édeset iszom egész nap émelygek ha csak egy pohár friss vízzel kezdem jól vagyok.

Már 5 hónapos a babám.

De nem tudtam meg nem alakult e ki diabétesz.

De nagyon durva hogy eszek valami édeset és nagyon felmegy tőle a cukrom úgy érzem behanyok.


2019. márc. 10. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom azért éhgyomri vérvételeid voltak. Ha ott jó volt a cukrod, akkor nem vagy cukorbeteg. Egyébként sincs ilyen tünete a cukorbetegségnek. Az pedig már soha nem fog kiderülni, hogy volt-e terhességi cukrod és károsította-e a gyeredet. Ha lesz is valami baja, akkor nem fogjátok tudni, hogy amiatt van.
2019. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt nem értem hogy miért nem lehet úgy cukorterhelést csinálni terheseknek hogy megszurjak az ujjad mint ahogy szokás miért kell sok vért venni ehhez?

Ingyen vér vagy mi?

Így nem terhelik meg az amúgy is rosszul lévő noket

2019. márc. 10. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Azért 24 és 40 hét között lett volna idod elmenni....

Azért nem ujjhegyből nézik, mert az nem teljesen pontos, így diagnózis felállítására nem alkalmas. Egyébként egy kémcsőbe 3-5 ml vert vésznek... hatalmas biznisz lenne vérszegény kismamák vérével üzletelni...

Menj el háziorvoshoz és mond el a panaszaidat.

2019. márc. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen tünete nincs a cukorbetegségnek. És nem a cukrostól vagy édestől megy fel a cukrod.


Cukorterhelést csinál védőnő is, de egyébként te otthon is mérheted a cukrodat. Bármikor ha méred 6 felett van akkor cukorbeteg vagy.

2019. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Pedig van ilyen tünete. Érdemes most is megcsináltatni, 2 óra az életből megér ennyit.

Pontos értéket csak a rendes vérvétel ad, azért kell az.

2019. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Az sem igaz, hogy ha az éhgyomrid jó volt, akkor nem lehetsz cukorbeteg. Nekem mindig jó volt az éhgyomri értékem, aztán a terhelésnél a 2 órás 8,1 volt. Azóta diétázom, volt 6 pontos vérvételem is és itthon is mérem. Van ilyen tünet, amit leírsz, azt hívják hipózásnak, de nem csak az édes dolgok hozzák elő, hanem a sok bevitt Ch mennyiség (fehér lisztes dolgok, tészták pl. ) De te is tudod otthon ellenőrizni, vegyél egy mérőt, mérd meg evés előtt és evés után 1 órával. Evés előtt 3,9-5,5ig jó, evés után pedig 7 alatt kell lennie. Ha afölött vagy tartósan, akkor érdemes lenne egy dokit felkeresni.
2019. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Hello Nazzi, erre a hetre a cukorbetegseg jutott ?
2019. márc. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te milyen sötét vagy! Mi az hogy ingyen vér? Mit gondolsz mit kezdenek vele? És magyarázd már el hogy egy felelős anyának hogy maradhatott ki a cukorterhelés? Gondolod ha cukros vagy akkor a 25,vagy 26-dik héten nem lehet kimutatni? Az orvosod hogy nem kérte rajtad számon?
2019. márc. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen tünet. Egy pohár kóla, pár bon bon max 2-3mmolt emeli a vércukorszintet-cukorbetegnél. Bármennyi is a kiinduló érték 2-3 mmol nem okoz rosszullétet úgy hogy előtte jól volt.
2019. márc. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!