Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet ebből valamilyen lelki...

Lehet ebből valamilyen lelki baja a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Anyuka 2 gyerekkel összeállt egy elvált férfival és lett közös baba. Anyuka 2 nagyobb gyereke elég eleven, néha már rosszak is, szófogadatlanok és a férfi csúnyán kiabál velük. Nevelő célzattal. Anyuka meg a férfira kiabál rá, hogy fejezze be az üvöltést. Vagy ez normális dolog mozaik családok esetén? Máshol is ilyen a helyzet, ahol sok gyerek van?
2018. febr. 25. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Mindig a gyerek issza meg a levét a családi zűröknek.

A nem vérszerinti szülőkkel tele vannak a hírek is,hogy miket művelnek a gyerekkel

2018. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Mi soha nem üvöltözünk a másik gyerekével, meg egymással sem. Egyébként a kultúrált viselkedés nem attól függ, hogy mozaik család-e, a volt szomszédunknál saját gyerekek voltak, mégis zengett az utca az üvöltözésüktől.
2018. febr. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mozaikcsaládnak is ugyanolyan alapelvek mentén kellene működnie, mint egy „hagyományos” családnak. A verbális agresszió hasonlóan káros ehet, mint a fizikai – de mi a „csúnyán kiabál” jelentése? Alapból igyekszik az ember nem kiabálni, de nyilván előfordulhat szitu, amikor ez jön ki belőle őszintén, szóval itt a mértéken és a formán (csúnya = alpári, félelmetes) van a hangsúly. Ha a veszett ordítás az alap nevelési módszer, akkor az ugyanannyira gáz minden formájában a családoknak.

Az pedig, hogy a szülők közt nincs konszenzus a neveléssel kapcsolatban, kvázi „lenullázza” az erőfeszítéseket (még ha időnként jogosan is kiabál rá apuka a gyerekekre, azok látják, hogy az anyjuk a másik oldalon áll, szóval az egész „halottnak a csók” kategória).

Nekem a folyton ordibáló pótapuval az a jövőkép sejlik fel, hogy a gyerekek megszokják az ordibálását, felveszik az ehhez legcélszerűbb viselkedésmódot (pl. lesunyt fejjel úgy csinálnak, mintha szégyellnék magukat), és mindig igyekeznek úgy elkövetni a „rosszalkodásaikat”, hogy pótapu ne lássa. Ez nem nevelés, hanem félelemkeltés, nem integrálódik a tiltás a gyerekben, nem érti meg tőle, miért ne csinálja, amit csinál, illetve nem kap helyette alternatívát, így el fogja kerülni az ordibálót, de az adott csínyt ugyanúgy csinálni fogja, ha nem látják.

2018. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem mocskos szavakkal kiabál, de ő úgy tud kiabálni, hogy nekem félelemetes, mert hangos, mérges, dühös. Nyáron még a szomszéd is hallja. Kezet szerintem nem emel rájuk, de volt már olyan hogy a férfi a játékok kidobta a kukába, mert a gyerekek nem tudtak viselkedni.

Ez mennyire lehet káros? Normális hogy anyuka ezt eltűri?

2018. febr. 26. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Lesz, bizony.


Mostohaanyám is állandóan kiabált velem, néha ordított, ha olyanja volt, meg gúnyolódott rajtam, sértegetett... hagyjuk.


Felnőttként két évi jártam pszichológushoz, mire kezdtem elhinni, hogy érek valamit és nem egy szerencsétlen szrdarab vagyok - mint drága mostohám mondogatta, persze kettesben, nehogy apa meghallja.

2018. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!