Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan készülnek fel az...

Hogyan készülnek fel az apaságra? Hogyan legyek jó apa és férj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Friss kapcsolat, esküvő tervben minél hamarabb, viszont lehetséges hogy a barátnőm már terhes. Mióta ezt vázolta őrülten boldog vagyok. Sajnos én apa nélkül nőttem fel. Bármilyen tippeket szívesen olvas él apasággal kapcsolatban. Ha erre rákeresek csak DNS tesztek meg fizetések szóval minden féle vacak szituációt dob a Google. Én viszont boldog ember vagyok és szeretnék egy teljes értékű családot. Kérlek titeket, hogy osszátok meg velem tapasztalatokat amik segítségével jó apa és jó férj lehetek.

2018. febr. 19. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lehet olvasni dolgokat előre is, de a legtöbbet úgyis akkor fogod megtanulni, amikor már meglesz a kicsi. A hozzáállásod igen jó, ez jó kiindulópont... A legtöbb jó apa bizonyára annyira elveszett a kicsi születésekor, mint te most, a gyakorlatban tanul az ember a legtöbbet, ráadásul a gyermekek sem egyformák.

Emberi kapcsolataid eddig is voltak. Ha rendes ember vagy, esetleg még empatikus is, ezek segíteni fognak a gyermekkel való kapcsolatban is...

2018. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

En csak azt irom le, milyen NE legyel, ilyen volt az exem:

Megszuletett a baba, nem foglalkozott vele. Jo, egy ujszulottel mit foglalkozzon egy ferfi kerdezhetnenk, de o azt csinalta, hogy aznap mikor hazajottunk a korhazbol kiment barkacsolni ( a hobbija) es vegig mig egy hetig otthon volt velunk apasagi szabin, minden nap reggeltol estig barkacsolt, - mert hogy o raer.

En csaszar utan az ujszulottel egesz nap egyedul bent.

Ugye otthon volt szabin, megis kikoltozott a nappaliba, mert neki aludnia KELL , hiaba nem dolgozott a heten.

Kinlodtam a szoptatassal hetekig , ( azutan sikerult beinditani, 3 evig szoptattam ), nem tamogatott, azt mondja jo a tapszer is, sott JOBB.

Soha nem erdekelte mit veszek a babanak, mindent egyedul inteztem, vettem.

Sorolhatnam.

6 honapig birtam.

2018. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves második én nem ilyen ember vagyok.

Egyszerüen nem tudnám elnézni, hogy a feleségem egyedül kinlódjon.

Már most sütök, főzök stb...

Sajnos nem vagyunk egyformák.

2018. febr. 19. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
O sem volt ilyen, ezert nem is ertettem. A terhesseg elorehaladtaval valtozott meg, pedig nem voltam hisztis, nem hiztam el, es szex is volt a szules elotti napig szinte naponta. Ugyhogy nemtudom.
2018. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jol jonnek:

- a hazi munkak idoleges atvetele a baba szuletese utan, ennivalo, meg minden egyeb elintezese, utana a hazi munka esszeru megosztasa egymas kozott

- kiallni a baratnodert a csaladoddal szemben is akar, ha szukseges, o, es a gyermek legyen az elso, mert majd jonnek mindenfele okos tanaccsal, de te abban segitsd, hogy bizni tudjon a sajat anyai kepessegeiben, es megtalalja a szamotokra legjobb megoldast majd a gyerekkel kapcsolatban

- amieddig kicsi es sokat kel, segits neki, hogy ejszaka legalabb reszben pihenhessen, vedd at tole az altatast keres nelkul (kiveve, ha kifejezetten keri, hogy ne)

- amikor nagyobb, vedd at a gyerek felugyeletet munka utan, es kuldd el egy masszazsra, vagy csak a masik szobaba olvasni egy kicsit

- vedd ki a reszed a napi rutinbol, pelenkazas, etetes, furdetes

- ezen kivul, amiket o ker

- szolj, ha valami nem tetszik neked, ne nyomd le, es tartogatsd, hogy aztan majd egyszerre robbanjon ki beloled

- keszulj fel, hogy a nemalvas a legrosszabbat hozza ki az emberbol, olyankor nem erdemes vitaba belemenni, hanem kesobb, mikor mar nyugodtak vagytok mindketten

- a hormonok durva erzelmi hullamvasutra tudjak a noket ultetni a babavaras ideje es a szulest koveto 6 het alatt, ez egy serulekeny idoszak, random sirassal, anyai inkompetencia-erzessel, stb. Ha tudod, hogy normalis, konnyebb tamogatonak lenni

- szuleskor lesd minden kivansagat, es segitsd, hogy a leheto legnagyobb biztonsagban erezhesse magat, es a babat ne vigyek el mellole, ha kell, kuzdj meg az orvosokkal is ezert


Most hirtelen ezek jutnak eszembe.

2018. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Én bízom az anyai ösztönében, elég intelligens és jól informált, lehet hogy nem kórházban fog szülni ha minden rendben lesz a kicsivel, szeretné itthon szülni.

Masszázst kap tőlem :)

De el is mehet.

Rutin feladatok na ez egy jó kanyar ebben semmi tapasztalatom nincs mint ők etetés, tisztában és, fürdetés stb stb.

Valahogy a környezetemben lévő gyerekekhez sosem engedték ennyire közel a családtagok.

Mint ahogy fentebb írtam a későbbiekben sincs semmi fogalmam mikor ők már iskolás vagy óvodás mert nekem sosem volt semmilyen apám.sem nevelő sem mostoha.

A jó tippeket fel fogom jegyezni és mégegyszer köszönöm nektek.

2018. febr. 19. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én Férjem is apa nélkül nőtt fel,az anyja sem mondható tipikus anyának :D eleinte félve nyúlt a picihez de mondtam neki h bátrabban kell akkor fogja biztonságban érezni a kicsi is magát.két hetet volt itthon velünk mikor hazajöttünk és hát Ő vezette a háztartást akkor meg a gyereket is együtt furdettuk,etette egyedül(tápszeres).

Most h már egy éves....hát a kezdetektől fogva imád a fiával lenni,és ha a kicsi nem alszik mikor Ő hazajön és meglátja az apját a gyerek visítozik és várja h játszanak :D

A férjemben benne van h mindent megfog tenni azért h Ő jó lehessen.ott akar lenni vele mindig mindenhol.nem olvasott semmit az apasagrol csak jön magától neki :)

Ne parázz te ia fogod tudni mit kell csinálni!

2018. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a gyerekem szuletese elott csak egyszer fogtam a kezemben kisbabat kb. 10 masodpercig. A korhazban mutattak meg, hogy hogyan kell pelenkazni, oltoztetni. Ha otthon fog szulni, akkor nagyon szeleskoru tajekoztatast fogtok kapni a szulesznotoktol, fel fog mindenre kesziteni, sokkal melyebben belemennek a dolgokba, mint egy atlag korhazi felkesziton.
2018. febr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!