Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki tanult, dolgozott részmunk...

Aki tanult, dolgozott részmunkaidőben (akár otthonról) vagy saját vállalkozásban baba mellett, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanulni és egy saját vállalkozásba kezdeni, de egyelőre még nem tudom, hogy hogyan tudnám megoldani a mindennapokat. Hamarosan 5 hónapos a lányom, és amikor nem alszik, szinte egyfolytában foglalkozni kell vele, nem nagyon van el egyedül. Ötleteket szeretnék kérni, hogy akinek sikerült, az hogyan csinálta.
2018. jan. 22. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
3,5 éves a nagyobb 1 a kicsi. Nekem kezdetektől nem kellett egyiket sem szórakoztatni, szóval ezt a részét nem kellett megoldanom. A saját vállalkozásunkat visszük a férjemmel.
2018. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia én tanulok is, dolgozok is.

Halboltban vagyok eladó egy hete. 8-tól 2-ig. 7-től 3-ig van bölcsiben. Amikor az apukája nappalos (6-tol 18-ig) fel szoktunk menni nagyimhoz (ok kozelebb vannak, igy gyakrabban talalkozunk es nem kell buszoznunk hanem 3 ora mulva autoval mehetunk haza). Hetfotol pentekig dolgozom. Munkaido utan nem csinalunk semmit csak jatszunk. Ha elaludt akkor meg egyutt vagyunk. Hetvege szabad nekem, megmondom oszinten fogadtunk egy bejaronot es o jon akkor, mi csavargunk a lanyommal addig. 4-5 ora alatt kitakarit. Port torol, ablakot pucol stb. Este fozok, altalaban egesz hetre. Ezt Nigellatol lestem el. Kiporciozom es lefagyasztom az adagokat. Muanyag tanyert, poharat es evoeszkozt szoktunk venni igy mosogatni se kell. Mindig csomagolok ebedet munkahelyre is ferjemnek, magamnak is ugy fozok! Szombaton es vasarnap alvasidoben tanulok (egy ideje fixen alszik 2 orat, az eleg ill, ha nem jon senki melohelyen is szoktam tanulni). A tobbi idoben jatszunk, csavargunk. Majusban vizsgazok meg terhesen kezdtem el, de mar nem hagyom abba mert meg nincs szakmam. Tavasztol a csavargasaink fognak megszunni es hetkoznap estenkent a kertunket csinaljuk majd. A suliban egyebkent regota ismernek,megbeszeltem veluk, hogy mi a helyzet es emailen konzultalunk. Nem unatkozom az is biztos raadasul meg kel ejjel!

2018. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én jelenleg is otthonról dolgozok.

Körülbelül a fiam 10 hónapos korában kezdtem el, addigra már önálló volt annyira, hogy ha ébren is volt, elvolt a játékaival és a világ felfedezésével.


A főnökömmel beszéltem, hogy vállalnék munkát. Megbeszéltük a részleteket és nem a saját feladataim, hanem hasonló, de nem azonnal kidolgozós munkákat kaptam. Napi 4 órában dolgozok, van hogy ez felrúg 7-re is.


Úgy osztom be az időm, hogy tudom mikor fog aludni a fiam, akkor csinálok egy hosszabb munka részt, kb 1-2 óra, alvástól függően. A többi időt pedig lehetőséghez mérten mellette.


Egy napunk így nézett ki korábban:

Reggel felkelt, reggeli, nekünk kávé. Párom elment munkába, mi játszottunk kicsit majd 9-10 fele vissza aludt. Ekkor feltettem az ebédet főni, laptop elő, második kávéval nekiláttam a feladatoknak. Ébredése után alapvető dolgok, pelus csere, tízórai vagy épp ebéd ha sokáig aludt. Evés után mindig játszott egyedül, ekkor még pepecseltem kicsit a melóval. Mikor unatkozni kezdett, közösen játszottunk, elmentünk sétálni, vásárolni. Hazaérve uzsi, délutáni alvás, újra munka.

Ha esetleg nyűgösebb volt egy nap a foga vagy a front miatt, akkor pedig az éjszakai lefekvése után dolgoztam még egy pár órát.


Most elmúlt már 1 éves, nappal csak 1x alszik, de még mindig tudom tartani a munkaidőm. Sőt.. Volt pár húzós napom, amikor szerintem a 8 óra is kijött.. :D

Egyedül az a szabályom, hogy csak úgy csinálhatom, ha a fiam boldog. Ha nyüszög, mert unatkozik vagy nem jut ki levegőre mert, hogy én dolgozok - akkor az már régen rossz, akkor mindent el kell raknom, mert nem a munka az első. Persze fontos, de nem fontosabb a gyereknél.


Ez abszolút baba függő. Az én fiam elég nyugodt természetű, szeret egyedül játszani, elvan a könyveivel autóival sokáig. Ezért nekem nem volt ez nehéz. Ha a hónapok eltelte után is ragaszkodó lesz a lányod, akkor az alvási idejével tudsz számolni leginkább, illetve az esti fektetés utáni idővel. Ha 2x2 vagy 3x2 órára osztod a munkát, akkor egy ragaszkodó baba mellett is tudsz mással foglalkozni. Ez a te erődön múlik.

Én pl szeretek korán ágyba kerülni, de vannak olyanok akiknek nem gond ha hajnali 1-2-ig dolgoznak :)

2018. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!