Muszály választanom ha a gyerek is fontos?
A 4 órás munka kb semmit nem ér. Se fizetésileg, se a nyugdíjadba. Arra elég, hogy mégis csinálj valamit, ne otthon ülj.
Szerintem min. egy hat órás munkaidőt be lehet vállalni gyerek mellett. Az átlag mégis rendes 8 órás munkát vállal. Főleg ha már iskolás lesz a gyerek. Minden megszokás, belerázódás kérdése.
Mellesleg felénk se divat ez a 4 órás munka. Ha mégis, akkor nyugdíjast vagy diákot alkalmaznak így, nem véletlenül...
De a fő kérdésedre válaszolva. Például egy egyszerű gyárban is van kismama műszak a gyerek 14 éves koráig.
Eladói munkakörben is többször láttam már 4-6 órás munkát.
Én teljesen átérzem amit mondasz.Nekem ugyan 3 gyerkőc van, a fiú már nincs itthon ő 18 éves, a lány 11, a kisfiú 5 hónapos.Terheség előtt 7-től 3-ig dolgoztam csak hétköznap.Ezzel nem is lenne gond.De 2 éves korában vissza kell mennem majd dolgozni a pénz miatt.Olyan pici még egy 2 éves gyerek.Igen bele lehet rázódni, meg lehet oldani de mégis kinek jó az??Ha tehetném simán itthon maradnék 5 éves koráig vele.És ahogy az előttem író mondta valóban szinte semmire sem mész részmunkaidővel.Még teljes munkaidőben sem sok a fizetés na persze kinek mi a sok.
Úgy tudom nagy áruházakban vannak részmunkaidők pl. Tesco, Lidl.
Kedves 1. válaszoló, sajnos a legtöbb gyárban sincs már kismamaműszak, gondolom nem éri meg a cégeknek így foglalkoztatni embereket.
Miskolcon élek, sok gyár van errefelé szalagmunkára, 1-ről tudok ahol még működik a kismamaműszak, de ott is régi emberek vannak, frissen bekerülni már lehetetlen.
Én pont a gyerek miatt nem tudok normálisan elhelyezkedni, feketén takarítok, ez jutott, nagyszülői, rokoni segítségünk nincs, párom 12 órázik, nem tudjuk máshogy megoldani, természetesen megint a nő áldozza fel magát és nem tudok normális, bejelentett munkahelyre elmenni míg a gyerek nem lesz olyan nagy, hogy nem kell hozni-vinni iskolába :((
A részmunkaidő, az nekem is olyan, mint a semmi kb., zsebpénznek oké, de ha valaki a munkájában is szeretné vinni valamire, hát ahhoz édes kevés. Márpedig engem azért sok éven át nagyon nem elégítene ki, ha valahova bejárnék napi négy órát lötyögni, és semmi előrelépési lehetőség nincs.
Mindemellett persze, tök rossz, hogy elmegy az egész nap, és pár óra marad hétköznap a családra, de igyekezzük ezt hétvégén pótolni.
Olyan érdekes viszont, hogy egy férfi minden további nélkül dolgozhat hajnaltól késő estig, senki nem kérdezi, hogy ezt hogy egyezteti össze a családdal. Nálunk az ilyen munka a férjem részéről is ki van zárva, ha neki ilyet kéne vállalnia, csak hogy én otthon lehessek, inkább visszamennék hamarabb dolgozni, de akkor legalább ő is tudjon időt tölteni velünk. Szóval nekem inkább az nem fér bele, hogy a férj jóformán jelen sincs a családi életben.
Ennek nem kell így lennie, csak a magyar társadalomban ez a berögződés nagyon tartja magát. Pedig érdekes módon a nőkben fel sem merül általában, hogy ilyen munkát vállaljanak, a férfiaknál meg magától értetődik, hogy ez is oké.
Piszok nagy szervezést igényel, de meg lehet oldani, hogy mindenki úgy dolgozhasson, hogy az tényleg érjen is valamit, és mellette mindkét szülő ki tudja venni a részét a családi életből is. De úgy nem megy, hogy evidenciaként kezeljük, hogy a férfiak munkaideje több, mint a nőké, és ezen nem lehet változtatni. Itthon pont emiatt a felfogás miatt olyan kritikán aluli a nők munakerőpiaci helyzete, mert apa munkája szent, anya meg akkor dolgozik, amikor emellett ráér, de ha a gyerek beteg, akkor a táppénz az ő "kiváltsága", munkaidő csak olyan lehet, amit a bölcsi-ovi lefed, és persze emellett maradjon ideje a háztartásra is. Így, hogy ez mind csak a nő feladata, nem lehet érdemi munkát végezni. Így persze, hogy választani kell, hogy munka, vagy gyerek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!