Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltűrnétek a párotoknak a...

Eltűrnétek a párotoknak a családi béke fenntartása miatt, vagy szóvátennétek?

Figyelt kérdés
Van egy 20 hónapos kislányunk.Párom hajnalban fél hatkor indul dolgozni,és olyan fél 5 körül ér haza.(építkezésnél dolgozik,fizikai munkát).Hétköznap mikor dolgozik,akkor délután mikor hazaér,egyszerűen alig foglalkozik velünk.Mikor jó idő van,akkor el szokott jönni velünk valamerre,de most,hogy ki se tudunk mozdulni,hazajön,eszik,picit elvan a kicsivel(kb.negyedóra,félóra),és tegnap is leült filmet nézni a gépen.Igaz,hogy már három nap után tegnap sikerült először végignéznie,de akkor is.Megkért,hogy csináljak neki vacsorát,mondom akkor maradj itt a picivel míg csinálok,erre,hogy ne haragudjak,de egy csöpp türelme sincs,mert mindjárt összeesik olyan fáradt.Jó tény,hogy nehéz eset volt tegnap a kisasszony,mert nem aludt nap közben semmit,de akkor is vehetne erőt magán szerintem.Hétvégén mikor nem dolgozik,akkor eljátszik vele,meg velünk foglalkozik,csak hétköznap nem.Meg eltervezzünk,hogy este összebújunk,meg megézünk egy filmet miután elaludt a pici(fél 9,9),de addigra mindig elalszik,mert oda kell feküdnünk mindkettőnknek a kicsink mellé,ő még játszik vele,huncutkodnak egyet,és előbb elalszik,mint a kislány.Hozzátenném,hogy együtt már kb egy hete nem voltunk,és most megbetegedtem,ugyhogy még körül 5 napig nem is lehetünk,és ő meg mindig nekem mondja,hogy nem akarom,mert nem keltem fel.De ha felkeltem meg morog mindenen,ezért hagyom inkább pihenni.Ti szóvátennétek ezt a hétköznapi nem törődömséget a párotoknak?
2010. jún. 1. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért én nem piszkálnám, ha ennyit dolgozik! Légy türelmes vele, nyilván elfárad, egész nap melózik fizikai munkát.. Jó, amíg vacsit csináltál lehetett volna vele, de, ha akartad volna, akkor te is megtudtad volna oldani, nem olyan pici már a kislányod.
2010. jún. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen,de én azt akartam,hogy legalább addig foglalkozzon vele,mert a picinek sem eshet jól,hogy hazajött az apja,és annyit lát belőle,hogy ül a gép előtt,és filmet néz.
2010. jún. 1. 06:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy 1 hete nem voltatok együtt, az semmit nem jelent :-D

Hidd el, lehet olyan fárdt, hogy nem tud a lányának vigyorogni. Ilyenkor jobb ha hagyod pihenni.

Az én férjem is fizikai munkát végez. Tehát átérzem a helyzeted. Próbálj neki kedveskedni.

Pl. reggel én csinálom a kávét, arra a negyed órára nekem nem megerőltető felkelnem, de neki nagyon jól esik, hogy reggel én felkelek, megcsinálom a kávét, összekészítem az reggelit, ebédet, és akkor keltem, ha már kész a kávéja.

Napközbenre mindig csempészek valami kedveset a táskájába (üzenetet, csokit, kekszet stb. )

Így jobb kedvvel megy el reggel, és jobb a kedve mikor hazaér. És ez sokat számít.

este mikor hazajön, ne azzal kezd, hogy milyen nyűgös volt a nagylány, hanem inkább azokat emeld, ki, hogy milyen ügyes volt aznap. Könnyebb egy vidám családba hazatérni, mint ahol egyből panaszkodással fogadják.

(egy 24 hónapos és egy 4,5 hónapos kislány anyukája)

2010. jún. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se nyaggasd, mert sokat dolgozik, korán kel, ráadásul fizikai munkát! Örülj hogy hétvégén veletek foglalkozik, nem kocsmázik. A gyereknek meg többet árt, ha esetleg veszekedtek, feszültködtök előtte, mint az hogy az apját pihenni látja, amit anya tolerál..
2010. jún. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ráhagynám, tényleg piszok sokat dolgozik. Ráadásul, ha úgy mondta, ahogy írtad, akkor próbált udvarias is maradni, hogy ne sértődj meg, amiért fáradt, és nem tud a picivel foglalkozni.
2010. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Osztom a többiek véleményét. Nekünk 3 gyerekünk van, és nálunk is viszonylag kevés az a program, amikor mind az 5-en együtt lehetünk. Amikor a férjem hazaér, hagyom, hogy megnézze a leveleit, vagy éppen azt, ami érdekli itt a gépen, készítek neki vacsorát. Persze ha jó idő van, és éppen nem volt megterhelő napja, akkor én is felhozom, hogy menjünk el sétálni, vagy éppen figyeljen egy fél órát a gyerekekre, míg pl.: hajat mosok, megírok egy-egy levelet, vagy csak pár perc csendre vágyom. Szerintem sok helyen van, hogy a fáradtság miatt nincs összebújás akár hetekig is, ez még szerintem sem jelent semmit.
2010. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a cipőben járok én is,bár nálunk még csak 5 hónapos a picur!Hétköznap alig és hétvége is sokszor ilyen!Tényleg jobb,ha nem erőszakolod rá a gyerkőcöt!

Az esti bajlódást megoldottam azzal,hogy délben délután megfőzök,amit este megeszünk és másnap azt visz ebédre + szendvicset reggelire!Sajnos a főtt ételt igényli estére is!

2010. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!