Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan szavatok, amit a...

Van olyan szavatok, amit a beszélni tanuló gyermek mondott valamire? És az rajta is maradt?

Figyelt kérdés

Nálunk kisfiam mondta a szandálra hogy tancin. Azóta úgy hívjuk.

Húgom Magdi, Bambinak mondta, most már mi is így hívjuk.


2010. máj. 29. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hollóra - olló :)
2010. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Unokahúgom nyelvújítása a kukus gaji aminek jelentése, cukros cumi.

Borzi kutyánkat sokáig Dzsordzsinak hívta kisfiam, néha még mi is úgy szólunk neki.

Aztán ott van amin még ma is kuncogok, ha boltban járok. Éppen bejött a maxi king nevű gyerek csemege. Mentem cseppemmel vásárolni, ült a kocsiban, lelkesen kérdezgette, hogy mi micsoda. Az ominózus édesség nevét hallván megnémult látszott, hogy erősen gondolkodik, majd kuncogott. Vásároltunk tovább, de ő tovább kuncogott kicsike tenyerébe. Megkérdeztem, hogy min nevet. Odahajolt a fülemhez és óvatosan beleszólt: -Anya, hát a maci(f)ing!-akkor én is nevettem magamban, majd elismételtem, hogy maxi king. Ám valahogy akár hányszor járok a boltba, nekem az az édesség mindig maci(f)ing marad.

2010. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Iha-az igen,és aha kombinációja.Ennek már 16 éve,de még mindig ezt használjuk.A másik az anyaros(vagyis aranyos).A kicsi még nem nagyon beszél,de biztos,hogy Neki is lesznek újításai.
2010. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én babám még kicsi, így olyat nem tudok írni amit Ő mondott. Csak azt amit mi, gyerekkorunkban.


Hirtelen ennyi jutott az eszembe:

Én:

hólupkepter-helikopter

tititototom-paradicsom

möszí-szöszmösz


Nővérem:

ceruzálok-rajzolok

2010. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hááát, mi már jobban beszélünk "babául", mint a gyerek magyarul ;P

gugu! - dugjuk be a konnektorba!

innya - innivaló

amma vagy amma amm - cumika

2010. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kislányom a csizmára mindig azt mondta, bumma. Nem vettük át teljesen, de azért sokszor eszünkbe jut és használjuk. Nemsokára 4éves lesz, de néha előfordul, hogy félrehall egy-két szót. Például a csöpög szót sokszor úgy mondja: p.ö.c.s.ö.g.:-) Persze mindenféle rosszindulat nélkül! (A moderátorok miatt pontoztam ki:-(
2010. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nálunk tu-tu a túró rudi, a gyerkőc már 8 éves, de még mindig igy hívjuk
2010. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam.

tátó-távirányító, kandi-kandalló, salonka-szalonna, odova-ovoda, helipokáter-helikopter, locsál-locsol, zsizsi-forró, figyi fagyi-téli fagyi.

2010. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csokoládé-csokolída
2010. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!