Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe, úgy, hogy rendeltetés szerűen használta, és a gyógyszerrel sem volt gubanc?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy kiírást facebookon, hogy úgy lett a pici, hogy fogamzásgátlót szedett, de a gyógyszer mellett olyan sok mindenre oda kell figyelni, tehát, hogy milyen gyógyszert szedsz, nem hánytál, nem volt-e hasmenés, nem-e tejjel vetted be, dohányzol stb...

Mit gondoltok, van olyan, hogy valaki egy tök jó tabletta mellett, pontos szedés mellett teherbe esik tabletta mellett?

Volt akivel ez megtörtént?


2017. aug. 2. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Semmi sem 100%-os, még a petevezető lekötése sem (csak a petefészkek és/vagy a méh eltávolítása), szóval biztos van rá példa.


Az egy más kérdés, hogy jóval egyszerűbb azt kamuzni sokaknak, hogy "szedtem a tablettát, de teherbe estem", mint bevallani, hogy igazából össze-vissza szedik, nem figyelnek, stb. Ezért van az az érzés itt is sokszor, hogy mindenki gumi/tabletta mellett esik teherbe.

2017. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyi! Rohadt drága Mirena spirál mellett (4 éve van fent, 5 évre való volt) 2 hete pozitívat teszteltem! Levették a spirált, nem sok esély volt rá, hogy marad a baba, de ma szívhang volt...Képzelheted, mennyire vagyok sokkban... Szóval igen lehet, bár minimális az esélye. Az én cuccom kimozdult a helyéről, ez is benne van a pakliban...
2017. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Fúú durva.

Én is egyből a szívemhez kaptam, mikor olvastam, mert én is gyógyszert szedek, rendeltetésszerűen , mindig megnézem mit veszek be mellé, még kakilni sem megyek el 4 órán belül, de persze ez a saját hülyeségem, ezzel nincs összefüggése.

Legtöbb eset biztos a kihagyás, és az összevissza szedés mellett van, de döbbenet számomra, milyen könnyű teherbe esni

és mi lesz a baba sorsa, abortusz?

2017. aug. 2. 14:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam ilyet. De én évekig szedtem, és nem estem teherbe, ellenben az abbahagyás után rögtön, a másodikkal is elsőre. Tehát nem arról van szó, hogy nem voltam termékeny.
2017. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én meg azt hallom sokaktól, hogy majd nehéz lesz teherbe esnem, de nem látom az összefüggést
2017. aug. 2. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert nincs.
2017. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak így magyarázzák azt, hogy ők miért nem tudnak teherbe esni.
2017. aug. 2. 15:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerosom nem tudta, hogy laktozerzekeny, csak azt vette eszre, hogy naponta tobbszor hasmenese volt. Nem tudta mitol, hiszen ez 19 eves koraban kezdodott, azelott nem voltak ilyen panaszai. Aztan fel even belul terhes lett tabi mellett. Nyilvan az o hibaja volt, hisz koztudott, hogy hanyas es hasmenes eseten uj tabletta, vagy ha rendszeresen volt neki, akkor alkalmazhatott volna masfajta fogamzasgatlast, de latod egy hasmenes vagy hanyasos betegseg is kozrejatszhat ebben. Nem olyan nehez rendszeres tablettaszedes mellett teherbe esni, mint ahogyan azt sokan gondoljak.
2017. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is annyira figyelek mindenre, pl tök elképedek, hogy nem lehet egy neocitránt meginni mellette, mert gyengíti a hatását, olvastam ezt is, érdekes.. Biztosan sokan isznak ilyeneket is, bár annyira nem kever be szerintem, de én mindenre odafigyelek amennyire tudok.
2017. aug. 2. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Helyesen is teszed, de van amikor hiába minden igyekezet. Gondolom ismered a betegtájékoztatót töviről hegyire, így azt is tudod, hogy mi történik, ha az első héten jön össze valami gikszer (hányás, hasmenés...) és az előző héten, a szünetben történt aktus... Van ez így, és visszamenni az időben már nem lehet.


Nyilván nem mindenki így esik teherbe gyógyszer mellett, de azért nem kell mindenkit hülye, hazug libának hinni, akivel megesett. ;)

2017. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!