Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Költözzünk? Bővebben lent.

Költözzünk? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mostanában sokat fontolgatom, hogy költöznünk kéne. Jelenleg egy kis faluban lakunk, amivel alapvetően nem lenne semmi gondom. Óvoda van, iskola is, bár azt mondják már nem sokáig. Férjem naponta 60 km-t utazik a munkahelyére, 70 e. forintért. Én jelenleg itthon vagyok a kisebbik gyerekemmel GYED-en. A vendéglátásban dolgoztam, minden szombaton + minden 2. vasárnap, szintén 70-ért. Gyerekek mellett úgy gondolom, nem tudnám ezt bevállalni. Szóval semmi munkalehetőség nincs a környéken. Nem tudom mit csináljunk. A férjem keresetéből és a Gyed-ből semmire nem megyünk. Azért gondoltam a költözésre, mert hátha könnyebb lenne. Jó lenne a falu is, csak a gyerekek miatt lenne ovi, iskola, meg a környéken munkalehetőség. Szerintetek van rá remény? Kérlek ne ítélkezzetek, így is elég a bajunk. Örülnék, ha írna olyan, aki hasonló cipőben jár/t. Esetleg ötletet, hogy hol lenne jobb a helyzetünk. Most Zala megyében lakunk. Max. Győr-Moson-Sopron-ig mennénk. Mindkettőnk szülei itt laknak, férjemé betegesek, szóval ez eléggé visszatart a költözéstől, meg elmenni egy vad idegen helyre.
2010. máj. 17. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is faluban élünk, itt építkezünk. A férjemet ide köti a munkája, de ha az én GYES-em lejár, nekem sem biztos, hogy lesz munkák. Ennek ellenére én nem tudom elképzelni, hogy máshol éljünk, pedig már ezt a falut is nagyon sokan elhagyták, elköltöztek a munkalehetőségek hiánya miatt. Itt is van orvosi rendelő, ovi, iskola, könyvtár, teleház, kirándulóhelyek a környéken, ha városba akarok menni, 15 perc utazás után van több város is a környéken.

Sajnos a pénz nagy úr, de mi inkább beosztjuk ezt, ami van, mert nekünk a városi lakás elképzelhetetlenül drága lenne.

2010. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekünk sajnos mindenképpen kell majd vennünk egy házat, csak azt nem tudom, hogy hol. Amiben most lakunk, már elég rozoga, ideiglenesen csináltuk meg pár éve, amíg máshova nem tudunk menni. De! 70 ezer forintos fizetésekből hogy a nyavalyába tegyek félre? A szomszéd faluban lenne olcsóbb ház, de ott nincs ovi, iskola, semmi. Ha a régi munkahelyemre mennék vissza dolgozni, fél 6-kor indulna a busz. A gyerekekért fél 8-kor jön az ovis járat. Egyszerűen kivitelezhetetlen. Vagy más, aki ilyen helyzetben van, hogy csinálja? Ha a falunkban maradunk, anyuék el tudnák vinni őket. Viszont sok mindenbe beleszólnak, ezért is költöznék el egy kicsit "odébb". Köszönöm előre is, ha valaki válaszol.
2010. máj. 20. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi költöztünk,van valamennyivel jobban fizető munkahelyünk,ami viszonylag biztos.De:nincs senki,aki vigyázna a babámra.Szülők messze vannak, segítségünk egyáltalán nincs.Meglátogatni őket egy vagyon ilyen benzinárak mellett.Ezt is gondold végig.Én már megbántam, hiába van ház, és munkahely.
2010. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én tökéletesen megértelek, ha azt mondom Borsod annak is a zempléni része elmondtam mindent. Itt max. tönkremenni lehet:-( imádom a falucskát ahol élünk de innen menni kell. Nagyon nehezen látom be én is és a szivem szakad meg itt nőttem fel a bodrog volt a játszótársam, de menni kell:_(

2010. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Zalában élünk, tanyán, a legközelebbi település 3 km földúton, vagy 5 km rendes úton. Pár nap múlva születik az első babánk, szóval egy darabig én is itthon leszek. Eddig mindketten Zalaegerszegen dolgoztunk, ami tőlünk 30 km - közelebb nem is nagyon van munkalehetőség.


Azt mondom, ha amúgy szeretsz a faludban lakni, próbálj meg boldogulni helyben. Mi pl tartunk nyulakat, saját felhasználásra, ami nagyjából fedezi is a szükségleteket, húst szinte alig veszünk. csirkénk csak a kutyák miatt nincs, különben azt is szeretnénk párat. Van kiskert - egyelőre picike, inkább hobbi szintű, de ha majd itthon leszek a gyerekkel (később gyerekekkel), nagyobbat tervezünk - így megtermeljük majd a krumplit, hagymát, zöldséget. Van egy üszőborjúnk, majd ha eljön az ideje, fejőstehén lesz belőle. Napi 10-15 liter tej nem csak a családnak elég, lehet belőle kis zsebpénzt is csinálni.


Szóval nem mondom, hogy hűdejól meg lehet élni háztáji gazdálkodással, főleg ha nincs földterület meg gép (nekünk sincs, csak a kert, meg a tanya körüli senki által nem használt területet legeltetjük, sarlózgatjuk), de kisegítésnek jó lehet. És főleg, ha még a nagyszülők is a közelben vannak, és jó a kapcsolat velük, akkor próbáljatok meg kitartani. :)

Fel a fejjel!

2010. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
50%
Szia! bár én budapesti vagyok, de azért remélem nem gond ha hozzászólok a kérdéshez. Én a helyedben mindenképpen költöznék, rossz házban, kevés pénzzel lehetetlennek látnám az életet. Zalaegerszeg nagyon messze lenne? ott biztos több munkalehetőség lenne.
2010. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!