Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba születése után mennyire...

A baba születése után mennyire telepedett rátok az anyósotok? Mit csinált, hogyan viselkedett? (elsősorban azok válaszát várom, akiknek előtte sem volt felhőtlen a kapcsolatuk)

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem nagyon.

Minden csütörtökön átjött fürdetni.

Ez a mai napig így van, 22 hónapos a kicsi.

Mi meg szintén heti 1x átmegyünk hozzájuk.

Persze, sokszor van olyan, hogy anyós vagy após betegek, és akár 3-4 hétig is nem talizunk velük, de hát értelmes emberi lények, akik nem akarják megfertőzni a gyerekeket.


Ennél több ittlétre nincs is szükségünk,

és ha anyós nagyon kapar, akkor meg le kell állítani.

2010. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem nincs se anyós se anyám néha azért jó jönne egy kis segitség....
2010. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
naaahhh én pont ebbe a csoportba tartózom.Kb 4 éve vagyunk együtt a párommal ő azota ki nem áll.már többször beszéltem vele de nem tudja megmondani h mi a baja velem.sztem semmi csak az h a fia ugym felesége vagyok.szóval egész terhességem alatt egyszersem kérdezte meg h hogy vagyok,mi ujság,minden redben van-e.Mindenki mondta biztos megszülettik a baba jobb lesz a kapcsolatunk.hátt nem sőttt már odáig jutottunk h nem beszélünk egymással.DEE itt jön a nagy bökkenő h MINDEN egyes tetves hétvégén itt vannak.itt esznek itt vannak legalább 3-4 óra hosszát és ŐKET egy csöppetsem zavarja az h a lány éppen alszik vagy aludnia kéne egyszerűen nem hagyják békén kézről kézre adják.ekkor én már a sokadik agyvérzésen esek át.hiaba teszek bármit ha szépen mondom ha hisztizek ha kiborulok semmi de semmi változás.és már a kiborulás határán vagyok és rettegek a hétvégéktől...áááá és már megint péntek van.....:((((szóval nagyon.ja és hozzá teszem a kórházba semmit de semmit nem hozott be nekem peddig lehet tudni milyen a kórházi koszt erre vmikor eljöttek hozott kaját sztetek mitt bablevest áááá és egy csöppetsem zavarta h én nem eszek belöle...jaa és most 10 hetes a kislánypom és ez már 10 hete megy.te jó ég.....bocs h ilyen hosszu lett de jól esett kiírni már magamból..kitartás neked nem lesz könnyü dolog az életben...egy rossz anyós megmérgezi az életedet az tuti.de nem szabad hagynunk.nyerjünk mi az anyosok ellen:)
2010. máj. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére az anyósék jó messze laknak, ezért amikor végre eljutunk hozzájuk, vagy ők hozzánk, akkor inkább unokáznak és nem azzal foglalkoznak, hogy mit hogy csinálok. Az édesanyám viszont kikészített már az első héten (egy házban lakunk), mert ő jobban tartaná, jobban etetné (sajnos tápszeres a baba), jobban pelenkázná, jobban foglalkozna vele, szóval mindent jobban csinálna... Felhívtam figyelmét, hogy ennek a gyereknek ő "csak" a nagymamája, tehát bízza ránk, hogy mit hogy csinálunk a picúrral. Erre egy napig nem állt szóba velünk, még el is fordult, ha meglátta a páromat vagy engem :( A kicsi 7 hetes lesz és ezt a "beszélgetést" már háromszor lejátszottuk, lassan kezdek belejönni, vagy legalábbis már nem zokogok fél napot utána. Látszólag őt ezek a viták nem rázza annyira mint engem. Remélem hamarosan változik a helyzet, mert soha nem gondoltam, hogy pont az édesanyámmal kell így küzdenem.
2010. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez, ami fentebb : minden egyes hétvégén találkozunk, vagy ők jönnek vagy mi megyünk. Kora délutántól estig!! Csak a gyerekeünk már 10 hónapos, tehát 10 hónapja megy ez. Pedig már tudnánk ide - oda (szalonasütés barátokkal - babával) járkálni, de így... És ilyenkor kínos csönd, csattog a nyelvével a gyereknek (mindig !!!! - ettől már meghülyültem) , nem hagyják aludni, hozzám nem beszél, csak a fiacskájához fordul mindig, mint ha én ott sem lennék. Tömködi a cumit a szájába, stb. stb. Nincs kimondott rossz viszony közöttünk, viszont van kimondatlan feszültség.Teljes mértékben az ellentétem + túlaggódós. Pl. ha az ölemben van a gyerek, mellém áll, és ha picit is hátraveti magát a baba, már jajgatva tartja mögöttem a kezét, mintha el akarnám ejteni a saját gyerekem.. De ha csak egy sima szénsavas vizet bontok fel, akkor is jajgat, hogy ki ne fussonn a víz a palackból... :S A dolgaimba annyira nem szól bele, mert mióta babám van (meg előtte is), harapok, ha valaki kéretlen tanácsokat osztogat.

Majd kiteszem külön kérdésbe valamelyik nap, hogy meddig szokott menni ez a hétvégi kötelező találkozás. (Egyébként nyugdíjasok, a ráérős típusból). Mentségükre legyen mondva, hogy szeretik egyetlen fiuk egyetlen gyerekét :)

2010. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

háááát mi egy házban lakunk, gondolhatod...

annyira egyébként nem gáz, rosszabbra számítottam. már a várandósságom alatt kikötöttem, hogy én fogom eldönteni, mi hogyan lesz, max. tanácsokat lehet osztogatni. mondjuk én eddig is ilyen voltam. folyton selypít a gyereknek, meg ha felveszi, rázza, de szó szerit, nem ringatja, rázza. volt már, hogy jó nagyot bukott a gyerek a mamira, na akkor egy kicsit alábbhagyott vele, ha én szólok, 2 perc múlva ugyanúgy rázza, szerintem észre se veszi...

mindig megkérdezi, hogy felveheti-e, ez mondjuk rendes tőle, mert én még nehezen adom ki a kezemből, még csak 3 hónapos, és nem örülnék, ha csak úgy felkapná, persze nem lenne baja tőle, de akkor sem.

amitől hülyét kapok: szoptatáskor TUTI bejön a szobába, hiába csukom be az ajtót, és magyaráztam el neki már párszor, hogy nekem ez olyan intim dolog, ne jöjjön be, nem zavartatja magát, mindig akkor van valami baromi fontos mondanivalója:(

tanácsokat osztja, de egyik fülemen be, másikon ki, pl hogy a 6 hetesnek hasfájásra adjak almalét, meg ne vegyem fel mert elkényeztetem stb. azért van gyerekem, hogy legyen kit kényeztetni:)

2010. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!