Magyarországon miért nem engedik a béranyaságot?
Mert jogilag a szülő anya a gyerek anyja,mìg ebben az esetben nem biztos, ìgy egy jogilag nem lefedhető 3as alakulna ki és se pro se kontra nem tudnàk az igazukat érvényesìteni a résztvevők.
Tehàt a dolognak nincs jogi hàttere.
Pl a szülő anya nem adja oda a gyereket. Na akkor mi van? Ő szülte joga van hozzà.
A pàr nyilvàn beleegyezett,hogy a sejtjeiket a nőbe ültessék, tehàt jogilag a szülő nő nem követ el visszaélést a sejtekkel. De vérszerint nem az ő gyermeke.
A pàrnak joga van a sajàt gyermekét nevelni,( ha csak nem vonják meg ezt a jogot a törvényben leìrt okok miatt), hiszen egy sima dns teszttel tudjàk bizonyìtani, hogy vérszerint hozzàjuk tartozik.
A gyereknek meg joga van a csalàdi jogállàsànak tisztàzàsàhoz és a szüleivel való élethez.
Röviden ezért,mert ütköznek a 4 résztvevő jogai,a gyereket meg nem lehet elfelezni.
Azt màr meg sem kellene emlìtenem,hogy olyankor mi van,ha a gyereket senki sem kéri. Akkor az kinek a felelőssége?
Biztos nincs. Vagy épp nem annyira túlszabàlyozott a rendszerük, mint nekünk.
Amerikàban pl precedens jog van,azaz ha egy bìró ilyen esetben a szülőknek ìtéli a gyereket,akkor a későbbi hasonló perek esetén lehet erre az esetre hivatkozni,ìgy szinte 99% hogy ugyanaz az ìtélet születik majd.
Magyarországon minden túl van bonyolítva.
Egyébként, ha akarnák simán megoldhatnák hogy meglegyen a jogi háttere a beavatkozásnak. A gyerek a vér szerinti szülőké, lenne egy formanyomtatvány, amit mindhárom fél átolvas és aláír. Utólag nincs apelláta és csókolom, ilyen egyszerű LENNE! De ugye kellő időráfordítással minden "probléma" megoldhatatlanná fejleszthető, ha az a cél.
Ha valamit nem engednek, még nem azt jelenti, hogy tiltanák!
Erre van teljesen legális megoldás, amit már gyakorlatban is tapasztaltam.
Léteznek nagyon régi legalizáló trükkök.
Nyilván a tiltás az ezzel kapcsolatos adózatlan jövedelemszerzés, az egészségügyi rizikó ellen irányul, melyek közül a második érdekli legkevésbé a hatalmat!
A kapcsolódó törvény pedig probléma, vagy lebukás esetén lép életbe.
Jogi válaszokat írtak előttem, persze az alapja érzelmi ami a legfontosabb: az anya és a magzat között VÉRÁRAM van és azon felül is, gondolati, érzelmi közösség !
Szerintem NE hordja ki valaki más gyermekét akkor sem, ha sürgető anyagi problémáik vannak például, a meglévő gyermekével, vagy bármilyen megélhetési ... Az élet több, mint az anyagi lét, megoldást kell találni és lehet ha valaki igazán akarja.
Szerintem súlyos lelki problémát okoz magának a "bérelt anya" a szülés után, és ha nem okoz, akkor az a baj :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!