Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbüntethet a rendőr, ha...

Megbüntethet a rendőr, ha valaki felvesz, miközben én babakocsival sétálok?

Figyelt kérdés
barátnőmet szeretném meglátogatni. jó messze lakunk egymástól, én egy jó darabig elmennék busszal, metróval, ő meg elém jönne autóval, hogy megspóroljak még egy buszt meg egy nagy gyaloglást. vagy ha nincs nálam gyerekülés, a törvény szerint be se ülhetünk autóba, akkor se ha valaki véletlenül vesz fel? szerintetek?
2010. ápr. 26. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem fogja megkérdezni, hogy most ültetek be az autóba, vagy 100 km-t mentetek már előtte gyerekülés nélkül. Még a taxist is megbünteti.
2010. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, én is ettől tartok. de akkor mégis mit lehet csinálni? ötlet?
2010. ápr. 26. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem igen!


A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben (gyerekülésben) rögzíteni:


* ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);


* ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel a testméretéhez igazodóan biztonságosan rögzíthető;


* ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsi személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;


* ha a rendvédelmi szervek gépkocsaijában vagy a mentő gépkocai betegellátó terében utazik;


* a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


* a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


* ha 3. életévét még nem töltötte be, és állva utazik az autóbuszban;


* ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.

2010. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! "jó tudni", hogy megbüntethet. akkor nem marad más, mint hogy az ember kockáztat. :(
2010. ápr. 26. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Pedig ezen én is gondolkodtam már, hiszen nincs autónk, de azért gyerekülés van. Olyan pedig többször is volt már, hogy bent voltunk a belvárosban, úgy terveztük, hogy busszal jövünk haza is, de pl. egyszer iszonyatos jégeső kerekedett, ezért felhívtam apukámat, hogy hozzon haza kocsival. Na most egy gyerekülést nem cipelhetek a hátamon, nem?

Különben érdekes, mert taxiba be elhet ülni gyerekülés nélkül is, arra nem vonatkozik. Meg a buszról nem is beszélve, ott is lehet ölben a gyerek. Akkor ezeken a járműveken nem veszélyes?

2010. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor pozitív a travel system babakocsi :-)
2010. ápr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na igen, csak hát ha már nagyobb a gyerek...? Az enyém két éves, nem is babakocsizunk már nagyon.
2010. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a travel system a hordozóra vonatkozik, nem? mert a sport részt nem lehet becsatolni az autóba, már pedig az én fiam már azzal "jár", gyerekülést meg ugye nem hordok a zsebemben...
2010. ápr. 27. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!