Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autó nélkül felelőtlenség...

Autó nélkül felelőtlenség bébire vállalkozni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne felelőtlenség? Anyáink, nagyanyáink idejében nem volt ennyire elterjedt az autó, mégis élünk. Amikor én születtem, és édesanyámnál megindultak a fájások őt pl. katonai kocsival vitték be! Más meg felül a buszra, villamosra, vagy taxiba ül, mentőt hív, stb. Azért van a babakocsi, kenguru, stb. Sok szülő nem teheti meg, hogy autót vásárol, vagy ha venne is, akkor már a gyerek miatt igyekezne drágábbat, biztonságosabbat venni, arra meg már nem futja!
2008. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne az? Nagyon sok embernek nincs autója. Nekem sincs, mégis már egy éves a fiam, szóval kibírta, és még ki is fogja egy darabig, mert nem hogy autóra nincs pénzem, de még vezetni sem tudok. Nekem mondjuk sokszor kinyílik a bicska a zsebemben, amikor úgy mondja a védőnő, hogy menjünk babatornára mert csak öt percre van tőlünk, hát mondom neki, ja öt perc kocsival, de busz azon az útvonalon nem megy és járda sincs. És akkor néz rám hülyén, hogy jaaaaa hát nekünk nincs autónk? De hát könyörgöm, régen se volt mindenkinek auja, sőt jóval kevesebb embernek volt, és mégis felnőttek a gyerekek, sőt, szültek már az előtt is, hogy az autót feltalálták volna.
2008. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam! Azért kérdem, mert annyi helyről megkaptuk már, hogy ha jön a baba, KELL vennünk egy kocsit, mert mi van, ha beteg lesz, hogy járunk majd kirándulni stb. Csak sajnos nem tudnánk fenntartani, de erre meg sokan mondják, hogy miért akarunk gyereket, ha egy autót sem tudunk fenntartani. A szüleim is folyton piszkálnak, hogy ennek nem lenne szabad problémának lennie...
2008. okt. 3. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nekunk sincs kocsink

neha jo lenne, pl amikor korhazba kell menni, vagy ilyesmi, de nekem nem hianyzik, remelem nem is fog :D

en inkabb amiatt aggodok, hogy a babónknak nem lesz sajat szobaja :((

2008. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem túl aranyosak a szüleid. Én visszakérdeznék, hogy miért nektek volt? Persze ha tudod, hogy nem volt. Akkor talán ledöbbennének. Az a lényeg, hogy egészséges legyen a pici, és legalább nem fog elkényelmesedni, ha mindig kocsival cipelik. Világot lát, ha metrózik, vonatozik. Drága is az autó, a benzin, a biztosítás, akkor azt már inkább a picire költitek. Szerintem ezeket az érveket nyugodtan felsorakoztathatod!
2008. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom hogy nem hiányozna az autónk ha nem lenne, de azért azzal sem értek egyet hogy ha nincs akkor ne legyen gyerek sem. Mindenki maga tudja, hogy mire van szüksége és mi az amit meg tud engedni magának anyagilag, de nem hiszem hogy egy kisbaba vállalása ezen múlna. Tény hogy sokszor jól jön az autó, lásd nagybevásárlás, vagy a babával hirtelen orvoshoz menni, de ezeket a dolgokat meg lehet oldani máshogy is, hisz a saját dolgaitokat is megoldjátok autó nélkül. Az autó egy kényelmi dolog, de nem szempont ebben a dologban.
2008. okt. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem. nekünk ugyan van autonk de ha valami baj lenne van mentő. bár bocs de csak erre tudok gondolni hogy ez miatt lenne sürgös a kocsi hirtelen.
2008. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!