Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pánikbeteg anyukák nektek...

Pánikbeteg anyukák nektek hány gyereketek van?

Figyelt kérdés
Nekem 1 gyerekem van,gyógyszert sose szedtem,nagyjából elvagyok,tudom kezelni a rohamokat,inkább az elkerülő magatartás ami jellemző,de ezeket nagyrészt leküzdöm.Most sokkal jobb állapotban vagyok,mint amikor megszültem az első gyereket,mert tanulok,dolgozom,vezetek (ezekre volt,hogy nem voltam képes) gyakorlatilag a tömegen kívül mindent bírok.Nagyon szeretnék még egy gyereket,de kicsit bizonytalan vagyok,"szabad-e".Viszont sok embernek látom,hogy ugyanezzel két-három-négy gyereke is van.Aki hasonló cipőben jár,az mit gondol? (aki nem tapasztalta ezt,az kérem ne írjon,olyan véleményekre nem vagyok kíváncsi)
2016. jún. 1. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem két gyerekem van, évek óta pánikbeteg vagyok, erre gyógyszert jelenleg én sem szedek, csak Xanaxot. Kéthavonta járok pszichiáterhez kontrollra. Szerintem ha most úgy érzed, jobb állapotban vagy, mint első gyermeked születésénél, lehet hogy érdemes lenne belevágni. Előtte kérd ki szakorvos véleményét.
2016. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mit mondhatna a szakorvos?

Én sose voltam ezzel orvosnál,mert nem akartam gyógyszert szedni,bár én is gondolkoztam rajta,hogy kellene xanax néha gyors segélyre pl. vizsgáknál.

Neked vannak tüneteid,rohamaid? Sokkal nehezebb két gyerekkel mint egyel? Igazából csak emiatt félek,az alváshiány nekem nem tesz jót.

2016. jún. 1. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy ezzel miért nem fordultok klinikai szakpszichológushoz! A pánikbetegség kiválóan kezelhető kognitív viselkedésterápiával. Mindig ledöbbenek, hogy ez ennyire nincsen köztudatban. A gyógyszeres kezelés mellett is alkalmazzák a pszichoterápiát valamire való szakorvosok.

Én bevállalnám a terápiát (így is tettem, amikor én voltam beteg) utána jöhet a gyermek.

A xanax a legrosszabb megoldás önmagában! Ha gyógyszer kell, akkor antidepresszáns és emellett a pszichoterápia. 3-4 hónap alatt ki lehet belőle jönni. Az antidepit 1 évig kell szedni, ha elkezdte valaki.

2016. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Aki igazából pánikbeteg az soha nem jön ki belőle.Vannak tünetmentes időszakok,ez akár évek,majd megint felütheti a fejét,majd ismét "abbamaradhat". 10 év alatt volt időm ezt megtapasztalni.

Én azért nem megyek pszichiáterhez,mert egyrészt a gyógyszerek nem gyógyítanak (ezt nekem pszichiáter erősítette meg) másrészt meg annyira elutasító a társadalom,hogy engem ne bélyegezzenek meg.

2016. jún. 1. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyes válaszoló vagyok. A tömeget általában nem bírom én sem, tömegközlekedés elég szenvedés számomra, de muszáj a gyerekeknek oviba, suliba kell jutniuk. Rohamaim konkrétan nincsenek annyira durván, csak mellkasi nyomás, szédülés, verejtékezés, meg ilyen "menekülés kényszer". Két gyerekkel szerintem alapból nehezebb, ráadásul az enyémek között kicsi a korkülönbség, de az első idők után valamivel könnyebb lesz, főleg ha beáll a napi rutin. Az alvás hiány nekem is nagyon rossz volt, első gyerek viszonylag hamar, öt hónaposan már átaludta az éjszakát, a második viszont egy éves koráig éjjel többször felkelt.

A szakorvos ha más nem, meghallgat, tanácsokat ad, nekem legalábbis ezt csinálja és kicsivel jobb, hogy kibeszélhetem a problémáimat. Lehet, hogy kellene gyógyszer, régebben fel is volt nekem írva, szedtem is egy évig, de sok volt a mellékhatás, szóval most próbálom "önerőből" küzdeni a pánikrohamok ellen. Remélem te is jó döntést hozol, beszéljetek pároddal, ő mit gondol.

2016. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A pszichoterapia nem tanacsadas es meghallgatas. A panikbwtegsegbol ki lehet gyogyulni, csak megfeleloen kellene kezelni. Sokat lehetne errol beszelni meg, de ahogyan elnezem, itt nem erdemes...
2016. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én azért nem megyek pszichiáterhez,mert egyrészt a gyógyszerek nem gyógyítanak "


Ezt melyik pszichiáter állította? Megkérdezhetném a nevét?

Olyan nincsen, hogy csak kicsit pánikos, vagy igazán pánikos. Valaki vagy teljesíti a diagnosztikai kritériumokat, vagy nem.

Még egyszer leírom: meg lehet gyógyulni belőle véglegesen megfelelő terápia esetén. Ez általában a gyógyszeres és a pszichoterápia (nem meghallgatás, hanem kognitív viselkedésterápia) közös alkalmazása esetén van így.

Ha a pánik hozzácsapódik még más alap problémákhoz (pl személyiségzavar), akkor nehezebb ügy, de nem lehetetlen.

A betegségelőnyök, melyek a kezeletlen pánik esetén kialakulnak, sokkal nagyobb kihívást jelentenek terápiás szempontból, mint maga a pánik.

2016. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!