Jól bevált megoldások gyerekfelügyeletre tanítási szünetek idején, nagyszülők nélkül?
Felállás: két ovis korú gyerek.Nagyszülők és rokonok már nincsenek, és mivel 10 év után visszaköltözünk Mo-ra egy új városba (valószínű Budapest környékére), barátok sem.
Ha ketten dolgozunk, hova tesszük a gyerekeket a szünetek idejére, gyakorlatilag 6- kb 16 éves korig? Úgy tudom, ügyeletes ovi mindig van, de 6 éves kortól már az sem... Kettőnk szabadságából is csak annyit szeretnénk feláldozni, hogy maradjon két hét családi együttlétre is idő. Hány hetet kell majd lefednünk és milyen megoldások vannak erre, mennyibe fog kerülni? 7 éves gyereket is beraknak táborokba, ráadásul egész nyáron? Vagy egyikőnk ne dolgozzon?
Ez a kérdés amúgy külföldön élve is aktuális.Az itt élő magyarok (akiket ismerünk) hazaküldik Mo-ra a nagyszülőkhöz a gyerekeket (mi nem tudjuk kihez). Ezért sem nyitottak a külföldön élő magyar szülők egymás gyerekeinek felügyeletére, a külföldieknek pedig itt van a rokonság.
Iskola szünet 12 het. Téli, őszi, tavaszi szinten plusz egy, a téli lehet kettő is.
Óvodában elvileg nincs szünet csak unnepnapokon, gyakorlatilag ez összevont csoportokat szokott jelenteni, sokszor különböző óvodákban. Iskolában a nyariszünet első két hetében van napközbeni iskolai ügyelet, ide csak az adott iskola tanulói mehetnek, minimum létszámhoz van kötve, ez többnyire 6 gyerek.
Az önkormányzat szinten biztosít gyerekfelugyeletet, erre iskolát, napközi otthont szoktak kijelölni, szintén minimum gyerekszamtol indul.
Ezek mindegyike biztosít étkezést is, természetesen térítési díj ellenében, illetve néha kérnek ezen felül is valamennyit.
Napközbeni ellátásra és felügyeletre vannak táborok, ezek nem igazán olcsóak, az étkezés biztosítása változó.
Szomszéd főiskolás, nyugdíjas néni, munkanélküli ismerős, gyesen lévő anyuka is szóba jöhet, havi fix összeggel lehet megprobalkozni a felvigyazasert, plusz étkezés.
Bébiszitter, itt ugyan oradijrol beszélünk elsősorban, ami szakképzett bébiszitter esetén 2000 körüli összeg, de hosszú távra esély van sokkal alacsonyabb arig eljutni, de ebben nincs semmi, vpcsak a felügyelet.
A nyári szünet kb. 10-11 hét (jún. közepétől aug. végéig), ebből 2 hétre ált. biztosít ügyeletet az iskola.
Marad 8 hét, mi ebből 2-2 hetet vagyunk szabin (1-et közösen), a többi tábor.
Bp-en majdnem minden kerületben van önkormányzati tábor, én kérvényt írtam abba, ami a munkahelyemmel szemben van, heti 5000 Ft volt volt, de csak 2 hetet járt a fiam, a többiben focitáborba ment, ami ugyancsak 5000 Ft volt.
Természetesen, ha pénz nem számít, akkor még több lehetőség van, de ált. 20-60e Ft 1 hétre egy normális tábor.
A fiam osztályában van olyan gyerek, aki egész nyáron táborozik, úszó, lovagló, kézműves, tánc stb, szeptemberre meg totál ki van merülve...
Azért a 16 éves kor picit túlzás. :)
Általában az általános iskolák is szerveznek napközis tábort, az oda járóknak többnyire ingyenes. De itt nem sok program van.
Ha sportolnak, akkor az adott egyesületnél is gyakran van tábor étkezéssel, ez is napközis jellegű, az enyémek ilyenen szoktak részt venni, 1-2 hét, 20-30000 Ft. Aztán vannak tematikus táborok, pl. író, filmes, nyelvi, stb. Mindenhol más árfekvéssel.
És vannak az elutazós ottalvósok, ezek drágábbak, bár szervezés kérdése. Pl. Balaton. Az enyémek voltak így iskolával belföldön, külföldön is.
Gyakorlatilag a teljes szünet lefedhető, csak pénzkérdés. Kb. 8 hétről van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!