Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után derékfájás?

Szülés után derékfájás?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányomat 2,5 éve,a kicsit 9 hónapja szültem...

Igazából a nagyobbik születése óta eléggé fáj a derekam.Lehet ez a szüléssel össze függésben?Járt más is így esetleg? :(


2010. márc. 25. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
igen,én nekem is kis korkülönbség van a kettő között,az állandó hajolgatás,emelgetés bizza meg viseli a szervezetet,meg ugye a fáradtság stb...
2010. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos. Ortopéd orvos felírt egy "deréktarót" (nem tudom a pontos nevét), sajnos ha leülök benne felcsúszik, továbbá egy mérettel nagyobb nadrág kell, hogy elférjen... És nekem a bokasüllyedés is probléma. Kicsit megváltozik a súlyeloszlás ilyenkor, illetve szülés után hirtelen "visszadőlsz". Kaptam új talpbetétet, kicsit jobb.

Nálunk 2,5 év és 7 hós babák vannak...

2010. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem kaptál véletlenül gerincbe érzéstelenítőt?attól lehetnek bajaid(én megszívtam ....ezt is:D)
2010. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia. nekem az első után volt kemény hát és derékfájásom. mára elmult - már 2éves. de jön a kisteso és már előre izgulok h ne legyen most majd derék meg hátfájás. volt olyan h nem birtam megfürdetni a kicsit - ilyenkor apa fürdette meg szerencsémere segit sokat- de mikor nem volt itthon biza majd a falat kapartam fürdetés közben annyira fájt.
2010. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3hete szültem a 2. babámat.Már van egy 4 évesem.

és 11 éve meg van műtve a gerincem-ferdülés miatt.

Én inkább a műtéttel hozom összefüggésbe,de a kis korkülönbség is okozhat hátfájást.Még nem "heverte" ki a szervezeted az előző szülést,és most hirtelen megint megterhelted.

Nekem is pokol most,de reménykedem,hogy jobb lesz.

2010. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából nekem már az első szülés után rögtön jelentkezett a derékfájás,tehát szerintem nálam nem függ össze,hogy kicsi a korkülönbség... És nem kaptam gerincérzéstelenítőt sem,az elsőnél csak a másodiknál... :(

2010. márc. 26. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!