Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2010. április.30-a után...

2010. április.30-a után született babáknál, ha az anyuka (Gyes alatt) szüli meg a kistesvért és 180 vagy több napig volt gyesen, akkor csak a minimálbér után kaphat (gyedet)?

Figyelt kérdés
Tehát,ha az első babával ,ha a max.gyedet kapta is az anyuka,és sok időt töltött gyesen vele,akkor az új jogszabályok szerint,csak a minimálbér utáni gyedet kaphatja a második babánál.Szerintetek igazságos ez?Ti mit gondoltok erről?
2010. márc. 24. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Mit értesz azalatt h sok időt töltött gyesen vele?

Én úgy tudom, ha gyesről megy szülni, akkor csak gyest kaphat a másodikra, nem?

2010. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy 180nap vagy több gyesban töltött napnál,a minimálbér az alap a második babánál a gyed számításánál.De,ha a szüléskor van bejelentett munkaviszonyod (bíztosításod),akkor előről kezdődik a tgyás,gyed.Itt csak az összeg nem mindegy amit kapsz majd.
2010. márc. 24. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha gyeden voltál, akkor valószínűnek tartom ,hogy még él a munkaviszonyod. Ebben az esetben hiába gyes alatt szülsz, akkor is biztosítva vagy, és a tgyáson, gyeden, gyesen töltött idő is beleszámít a jogviszonyodba. Annyiba változik a dolog, hogy a következő babánál számított ellátásoknál beleszámolják a gyest, tehát kevesebb lesz a pénz.
2010. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!