Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az pontosan mit takar, hogy...

Az pontosan mit takar, hogy ha Apuka van gyes-en, Ő mehet majd táppénzre a kicsivel?

Figyelt kérdés

Van 100 % táppénz, ha beteg a pici? Évente mennyi nap?

És akkor az Anyuka sosem mehet táppénzre a gyerekkel?

(Még a saját esetemben sem tudom, hogy működik, de ez most úgyis lényegtelen).


2010. márc. 22. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A táppénz dolgot nem tudom, de szerintem ha mindketten dolgoznak, akkor mindkét szülő mehet, vagyis ezt egymás között kell megbeszélnetek, hogy melyikőtök megy, és annak kell igénybevenni (ebben nem vagyok biztos!).

De amúgy kb. annyit jelent, hogy az apa veszi igénybe az ellátást. Ha amúgy mindkét szülő dolgozik, igazából mindegy, hogy melyikük nevére érkezik.

2010. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha te kapod a GYES-t, te nem mehetsz táppénzre a gyerekkel, csak az apa. Ezért kérik sokan apuka nevére a gyest, mert úgyis anyuka van otthon a beteg gyerekkel.
2010. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!