Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyukák közül ki ment...

Az anyukák közül ki ment vissza legálisan dolgozni?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

A kérdésre adott válaszok között az anyukák három hónap után már dolgoztak. De legálisan, vagy feketén?

Mert a TGYÁS és a GYED mellett ma nem lehet munkát vállalni.


2010. márc. 19. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Akit én ismerek, az legaláisan ment vissza. Azt mondta, hogy neki még így is több a keresete, hogy csak minden másnap dolgozik, mint amennyi a GYED lenne.

Azt viszont nem tudom, hogy van a dolog a gyes-sel, mert az mellett sem lehet dolgozni a baba egy éves koráig. De még a nagymama sem mehet addig gyes-re. Szóval ezt nem tudom, hogy van náluk.

2010. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem akarok badarságokat beszélni,de nem úgy van,hogy a szépségipari dolgozók általában egyéni vállalkozók ezért ők nem kapnak semmit sem.

Legalábbis nekem ismerősöm kozmetikus és egyéni vállalkozó, habár szalonban dolgozik ami nem az övé és neki sem jár semmi,csak amit saját maga összekapar.

Szerintem minden fodrász-kozmetikus ki kell h váltsa ezt,vagy nem?

2010. márc. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6 hetes a kislányom, és legálisan dolgozom tgyás mellett. Tudományos, művészeti etc tevékenység folytatható, én ebből végzem az egyiket.
2010. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

"Az egyéni vállalkozó is kérheti a GYED megállapítását?

Igen, az egyéni vállalkozó is biztosítottnak minősül, ezért kérheti az ellátás megállapítását, ha nyilatkozik arról, hogy az ellátás folyósítása alatt vállalkozásában személyesen nem működik közre."


tehát az egyéni vállalkozó is kaphat Gyedet, ha nem dolgozik. Csak egy kicsit már unom, hogy mindenki feketén dolgozik, aki meg próbál legálisan boldogulni, annak kell sok adót fizetnie, mert a kisebbség tartja el a többséget.

A művészet az más, nem mondhatjuk egy festőnek, hogy ne fessen képeket két évig :-)

2010. márc. 19. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szerzői jogdíj az egyetlen kivétel a GYED/TGYÁS alatt, mint kereső tevékenység (ebbe beletartozik természeten a festő, szobrász, stb munkája is). De ide tartozna a fodrász, kozmetikus is? Szerintem ez kicsit más kategória. Nem szeretnék senkit megsérteni, nem nézem le a szépségipari dolgozókat, de akkor ennyi erővel a szobafestő is mondhatja, hogy ő művészi tevékenységet végez, nem? Egyáltalán, ki dönti el, hogy mi művészet, és mi nem?
2010. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!