Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol élnél inkább a házastársad...

Hol élnél inkább a házastársaddal és gyerekkel? Miért?

Figyelt kérdés

1. lehetőség:

- távol a családtól, barátoktól, évente kb. 3-4x látnád őket (+ Skype)

- nagyon jó fizetés, aminek a felét el tudjátok tenni

- nyugodt, szép kertvárosias környezet, amit a házastársad is szeret


2. lehetőség:

- közel a család, barátok, 1-2 hetente tudnátok találkozni

- jó fizetés, de csak harmad-negyedannyit tudtok belőle félretenni

- városias környezet, amit egyikőtök sem szeret


Mindkét esetben lenne mindkettőtöknek munka. Ti melyiket választanátok, és miért?



2015. szept. 13. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
én szeretek a családomhoz közel élni, én a 2. lehetőséget választanám, ha így is félre tudtok tenni, (tehát ebben a helyzetben sincsenek anyagi nehézségeitek) akkor minden városnak van kertvárosi része, ahol előbb-utóbb tudnátok egy kis házat venni-építeni :)
2015. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az elsöt választottuk.

Gyerekek nélkül nehezebb volt, akkor nem nehezebb volt brátkozni, de most a gyerekek is hozzák a barátokat. Pl a lányaim 2 barátnöinek az anyukájával én is nagyon jóba lettem, a férjem az egyik apukával...

Söt annyira, hogy volt egy balesetem 6 hétig feküdni kellett, és kb heti 2-3 napot a gyerekek barátai elvitték öket és segítettek nekem. (az egyik anyuka vitt be a korházba is)

2015. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőt. Az, hogy olyan helyen éljünk, ahol egyikünk sem szeret élni, fel sem merült, akkor sem, ha ott a család többi tagja. Annyira nem ragaszkodunk a heti találkozáshoz. A fontos az, hogy minden nap örömmel nézzünk ki az ablakon, legyen jó munkahelyünk, amit szeretünk, és ne legyen a világ végén azért. A negyedévente egy találkozás és mellette skype tökéletes kapcsolattartás a rokonokkal. Ennél több nem kell.
2015. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es, akkor is az elsőt választod, ha nem költözhetsz kertvárosi részbe, mert egyrészt a felújított lakás már megvan, másrészt, nagyon messze van megfizethető helyen lakás, ami kertvárosi részben van, emiatt az biztosan kiesik?
2015. szept. 13. 14:44
 5/9 A kérdező kommentje:
*másodikat
2015. szept. 13. 14:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és a fizetéskülönbség olyan, hogy az első helyen marad 5-600 000ft félretenni havonta, a második helyen marad 1-200 000, vagy kevesebb.
2015. szept. 13. 14:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel nekem a környezet nagyon fontos, alapból az elsőt választanám. Viszont vannak kivételek. Ha a szüleimnek szüksége lenne rá, hogy a közelükben legyünk, akkor nem mennék el, illetve akkor sem, ha a kamasz gyerekeim nem akarnának kiszakadni a baráti körükből.

Az idő sem mindegy, mert túl hosszú időre nem szeretném nélkülözni a családom közelségét.

2015. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2.


Nekem a családom a mindenem és voltam már az első lehetőséghez nagyon hasonló helyzetben, de nem éreztük jól magunkat. Nekünk nagy és összetartó családunk van, szoros kapcsolatot ápolunk, nagyon nehezen bírjuk a egymás nélkül. Szenvedtünk mikor csak skypolni tudtunk, pedig tudom, hogy nagyon sokan tudják ezt csinálni.

2015. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel a barátaim amúgy is már mind elköltöztek jó messzire, így nálam ez nem szempont. A szüleimet, családtagjaimat szeretem, de felnőtt vagyok, nem halok bele, ha csak évente néhányszor találkozunk, attól még telefonon/Skype-on ugyanúgy tudunk beszélgetni, anyámmal amúgy is imádunk telefonon trécselni, pedig gyalog is közel lakik :)

A nagyon jó fizetés határozottan jó pont, úgyhogy egyelőre csak egy semleges, és egy pozitív pont van.

A kertvárosi környezet viszont negatív pont nálam, mi nem szeretjük.


A második lehetőségnél igazából csak a városias környezet az, ami pozitívum, bár mondjuk az ott kapott fizetés sem lehet olyan rossz, ha félre lehet belőle tenni.


Persze ha a ti fejetekkel kell gondolkodni, akkor megint más a dolog, hiszen nálatok pont a kertváros az, ami pozitív, és a város az, ami negatív. Így ha a ti helyetekben lennék, az elsőt választanám.

A saját helyemben a másodikat, mert nem bírom a túl nyugid környezetet, és mondom, szerintem az a fizetés már nem olyan rossz, amiből félre lehet tenni.

2015. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!