Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig is vonzódtam a külföldi...

Mindig is vonzódtam a külföldi nevekhez. De most néhány annyira megtetszett! Nektek tetszenek? Szerintetek érdemes ezeket adni?

Figyelt kérdés

Lány: Fiú:

Olivia Dakota

Molly Quentin


2015. aug. 28. 22:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
fiuk nem ,de nem is engednék quentin igy csak magyar írás modal .lány nevek közül molly sem anyakönyvezhetö igy csak molliként .de nekem az sem tetszik .
2015. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A Kventint nem is kell kérvényezni, már volt, aki megtette, úgyhogy már szabadon adhatja bárki. Persze úgy nem, hogy Quentin, de fonetikusan leírva lehet.
2015. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül csak a Dakotát kéne kérvényeztetni, a többit magyar írásmóddal lehet már adni.

Tehát Olívia, Molli, Kventin alakokban.


Én ezek közül csak az Olíviát adnám, a többi nem tetszik.

2015. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Molli tetszik, a többi nem. Rajta is volt a listámon, de ki kellett húzni mert nem passzol a vezetéknévhez.

Szerintem a felsoroltak közül csak a Quentin a fiúnév.

Ha az egyik hazánkban nyilvántartott nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozol esetleg, akkor kérheted, hogy ne kiejtés szerint írják a neveket.


"A fenti alapelvek kizárólag a Magyarországon született, itt élő magyar nemzetiségű állampolgárok névkérelmeire vonatkoznak. Ezek a szabályok nem érvényesek az olyan esetekre, ha valamelyik szülő nem magyar állampolgár, illetve ha a szülők vagy a névkérelmező valamelyik, hazánkban nyilvántartott nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozik.


Ez utóbbi esetekre az alábbi szabályok vonatkoznak:


A nem magyar állampolgárságú szülők esetén a nevek anyakönyvezéséről a 2010. évi I. törvény 44. §-ának (7) bekezdése rendelkezik: „Ha valamelyik szülő nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető vagy a hazai anyakönyvezést végző hatóság a gyermek utónevét az anyakönyvbe az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti.”


A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozók névválasztását a 2010. évi I. törvény 46. § az alábbiakban szabályozza:


46.§ (1) A nemzetiséghez tartozó személy


a) kérheti a gyermek családi nevének a nemzetiségi nyelv szabályainak megfelelő anyakönyvezését, és gyermekének az adott nemzetiségnek megfelelő utónevet adhat,


b) kérheti az anyakönyvezett utóneve helyett az annak megfelelő nemzetiségi utónév bejegyzését,


c) kérheti az anyakönyvezett családi neve helyett az adott nemzetiségi nyelv szabályai szerint képzett családi név bejegyzését, és


d) kérheti, hogy a családi és utónevét, illetve a gyermek családi és utónevét az adott nemzetiségi nyelven, vagy az adott nemzetiségi nyelven is bejegyezzék.


(2) A nemzetiségi utónév bejegyzésére irányuló kérelemben nyilatkozni kell arról, hogy a választott nevet mely nemzetiség használja.


(3) A választható nemzetiségi utóneveket az érintett országos nemzetiségi önkormányzatok által összeállított nemzetiségi utónévjegyzék tartalmazza.


(4) Az utónévjegyzékben nem szereplő nemzetiségi utónév anyakönyvezhetőségéről az érintett országos nemzetiségi önkormányzat állásfoglalása az irányadó. Az érintett országos nemzetiségi önkormányzat állásfoglalását a megkereséstől számított harminc napon belül adja meg. Azt az utónevet, amelynek bejegyzését az érintett országos nemzetiségi önkormányzat jóváhagyta, a nemzetiségi utónévjegyzékbe fel kell venni."

2015. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!