Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogy álljak neki a...

Mikor és hogy álljak neki a gyerekek mellett a szakdogának?

Figyelt kérdés

1 éves ikerpár, 1 kisfiú, 1 kislány. Apa 6-15ig dolgozik, hétfőtől péntekig. Anyós 10km-re lakik, de még dolgozik.

Mikor érdemes nekiállni? Napközben séta közben alszanak 1 órát, majd ebéd után kb. felet. Este 9kor fektetem le őket, reggel 6ig alszanak.

Mikor álljak neki szerintetek?


A másik kérdés: Hogyan?

Olvastam több könyvet, a neten sokat, gyűjtöttem anyagot. Írtam egy tervet magamnak, ami olyan, mint egy tartalomjegyzék. Egyszerűen csak essek neki az egyik rész megírásának? Vagy előtte menjek konzultálni, és utána kezdjem?


2015. aug. 27. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

a szakdoga írás túl van misztifikálva, egyszerűen mikor kedved és szabadidőd engedi, akkor írd, ha fél órád van, akkor annyit íród, napi fél órával szinte két hét alatt kész lehet, ha tisztában vagy vele miről szeretnél írni


először célszerű egy részletes vázlatot készíteni, az alapján már könnyű haladni. a vázlatot egyeztesd a témavezetővel, aztán láss neki

beszéld meg, milyen időközönként küldöd el neki a részeket ellenőrzésre (van aki vázlatpontonként kéri, van aki oldalaként), semmiképp se írj meg nagyobb szövegmennyiséget ellenőrzés nélkül, mert kiderülhet, hogy rosszul dolgoztál


ezeket tudom javasolni :)

2015. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából tudom miről szeretnék írni, csak elképzelhetetlennek tartom, hogy 60 oldalt írjak értelmesen, szakszerűen megfogalmazva :D De gondolom, ez csak a kezdeti para.

Szóval akkor először konzultáljak, aztán csak álljak neki és kész? :P

2015. aug. 27. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor írd, mikor időd van rá. Ha gyűjtöttél már anyagot, van vázlatod (az mindenképp kell, nekünk már az megelőző félévben le is kellett adni), akkor már nagyjából képben vagy, tudod miről fogsz írni és hogy építed fel, onnantól kezdve megírni már nem olyan nehéz.
2015. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vázlatod van? Mert az mint előbb is írtam elengedhetetlen hozzá. Azt mindenképp látnia kell a konzulensnek, és el kell fogadnia, ha nem fogadja el, akkor elmondja, hogy miben kéne változtatni. Na szóval, onnan kezdve, hogy megvan ez a vázlat már kezdhetsz is neki.
2015. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van vázlat :) Akkor jövő héten beszélek vele, és elkezdem :)
2015. aug. 27. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, hátha a konzulensnek tetszett a vázlat, akkor egyenlőre nincs mit konzultálni vele. Kezd el.
2015. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még nem látta, ezért írtam, hogy jövő héten beszélek vele, megmutatom neki.
2015. aug. 27. 19:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk napi fél órával 2 hét alatt kész lenni szerintem erősen pozitív elgondolás.

Én napi kb.2- 3 órával írtam kb. 2 hónapot. Persze maradtak ki napok, volt, hogy nem minden nap írtam. (Szintén gyerek mellett). Lehet, hogy lassú voltam, de a 2 hét akkor is kevés.

2015. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hogyan részre válaszolnék inkább :) Én tavaly írtam az enyémet, úgyhogy még friss az élmény. Az alap ugye az, hogy megírod a tartalomjegyzéket, vagy legalább is azt, amire azt gondolod, hogy a tartalomjegyzék lesz. Így már látni fogod, hogy miről akarsz írni, milyen területekre, témákra akarsz kitérni. Utána témafelvetést írsz, ez még úgyis csak a rizsa része, de legalább kicsit belelendülsz az írásba. Aztán igen, nekiesel, és írod :) Nem feltétlenül kell a konzultációt megvárni, de ott is kapsz majd biztosan segítséget. Én konzultáció előtt mindig elküldtem a tanárnak e-mailben, amit addig írtam, és akkor át tudtuk beszélni, hogy szerinte hol kell javítani, mit hagytam ki, mi az, ami már sok, stb.
2015. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg az adott fejezetekhez mindig összeszedtem, hogy milyen forrásokat fogok felhasználni, ezekből kiírogattam pár sort - inkább csak kulcsszavakat, hogy tudjam, mit hol olvastam, hogy tudjam, mikor mire kell hivatkozni -, és ezt magam elé téve írtam mindig. Így volt egy irányvonal, nem kalandoztam el (annyira gyakran). Mondjuk azt nagyon utáltam, hogy volt valami, amit annyira alapvetőnek tartottam, aztán amikor leírtam, akkor jöttem rá, hogy nem tudom lehivatkozni, mert bár az elmúlt három évben folyamatosan szó volt róla, de nem tudom, hogy ki, és hol írta le először. Utána eszembe jutott, hogy ki írta le, de hogy melyik könyvében, azt nem tudtam, úgyhogy itt muszáj volt picit csalnom, a neten megnéztem a könyveinek a fülszövegeit, és próbáltam megtippelni, hogy melyikben lehetett, majd bízván benne, hogy tényleg abban van, beírtam :) Valószínűleg ráhibáztam, mert a konzulens és az opponens is ötöst adott :) (vagy csak nem tudják ők sem fejből, hogy mi melyik könyvben van egy olyan szerző esetében, akinek kb. 20 műve is tananyag)


Egyébként nekem úgy működött az írás, ha szépen sorban haladtam, szóval nem csak úgy valamelyik résznek álltam neki, hanem folyamatosan mentem egyik után a másikra, így elég szépen össze is kapcsolódnak. A végén már komolyan sajnáltam, hogy befejeztem, úgy megszerettem a vele való foglalkozást :) Pedig eléggé idő szűkében voltam én is, ovis gyerek + költözködés + a férjem is épp szakdogát írt, szóval nem éppen egy pihentető időszak volt, de mégis, akkor tudtam utoljára ilyen jól elmélyülni valami tudományos tevékenységben.

2015. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!