Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg Tgys-t kapok, e...

Jelenleg Tgys-t kapok, e hónap közepétől jár majd a Gyed. Összegszerűen nagy különbség lesz majd a kettő között? Vagy közel ugyanannyit fogok kapni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi a tgyásod. Mert a gyed maximalizálva van 102.000 körüli bruttó összeg. Ebből még jönnek le járulékok (szja és nyugdíj).

Itt könnyen kiszámíthatod.

[link]

2010. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. márc. 9. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Az is okozhatja a különbséget, hogy a TGYÁS számításánál figyelembe veszik a béren kívüli juttatásaidat (jutalmak, bérkiegészítés, 13. havi fizetés), és ebből számítják ki a napi "keresetedet", míg a GYED- alapját csak a munkaszerződésedben meghatározott összeg képezi. Ezért alacsonyabb általában a GYED összege a TGYÁS-énál.


És igaza van az első válaszolónak is: mivel maximalizálva van, annál többet nem kaphatsz semmilyen körülmények között.

2010. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 45000 Ft a különbség... Tgyás volt kb 115000, gyed 70000 (adójóváírás nélkül)
2010. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 15 ezer forint különbség volt, mert a TGYÁS-ba beleszámított a műszakpótlékom, mivel állandó délutános/éjszakás voltam, illetve napi 9 órát dolgoztam, nem 8-at. A GYED-be viszont csak a törzsbér számít bele, mindenféle pótlék és juttatás nélkül. Ami nekem a minimálbér volt.
2010. márc. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy a gyedbe csak a törzsbér számít. Minden olyan bér beleszámít ami után adózol. Nekem beleszámított a bérpótlék (éjszaka/délután), és persze a jutalék is, hiszen adóztam utána. Ha a törzsbéremet vették volna most 50e körüli lenne a gyedem, így a maximumot kapom.


A fő különbség viszont az, hogy a tgyás az nincs maximalizálva és csak szja-t vonnak belőle és úgy kapod a fizud 70%-át, míg a gyed maximalizált és ha százezreket kerestél akkor is csak a minimálbér kétszerese utáni maximumot kapod. :( Ebből viszont vonnak szja-t és nyugdíjjárulékot.


Első voltam

2010. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy azóta változott, de nekem 2008-ban még úgy mondták a munkahelyemen a tb-sek, hogy a gyed-be csak a törzsbér számít bele, ezért kevesebb. És valóban, csak a minimálbér után kaptam a gyed-emet, a tgyás-t viszont a tényleges keresetem alapján.
2010. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez a pótlékos rész engem nem érint, egy műszakban dolgoztam. És hát a maximalizált sem, annyit nem kerestem. Azért kevesebbre számítok, bár a megadott weboldal alapján kb. ugyanannyi lesz majd.
2010. márc. 11. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 2006-ban voltam először gyeden, akkor is így volt, beleszámított a pótlékom is, mivel adóztam utána.
2010. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!